اختلاف قیمت تا 150 هزار تومانی برای تایر خودرو در بازار

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، در حال حاضر قیمت تایر خودرو از کارخانه تا بازار شاهد اختلاف 100 تا 150 هزار تومانی است.

به گزارش پرشین خودرو، داود سعادتی نژاد، با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه در حال حاضر 300 نماینده فروش تایر خودرو در سطح تهران مشغول فعالیت هستند، گفت: علاوه بر این حدود 1500 تا 1700 کسبه دارای پروانه خرده فروشی تایر در بازار فعالیت می کنند که از هیچ کجا سهمیه ای برای دریافت تایر ندارند.

وی با بیان اینکه به اعتقاد ما باید فروش لاستیک براساس عرضه و تقاضا باشد اما آقایان این موضوع را قبول نداشته و تصمیمات غیر کارشناسی برای بازار این کالا اتخاذ می کنند، افزود: متأسفانه یک برداشت غلط از سوی مصرف کنندگان در خرید لاستیک وجود دارد که باید فقط از دو برند داخلی خرید کنند در حالی که سایر برندهای داخلی هم کیفیت مناسبی دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تصریح کرد: متأسفانه برخی نمایندگان فروش تایر خارج از سهمیه خود اقدام به خرید لاستیک از تولیدکنندگان می کنند که همین امر در بازار اختلالاتی را به وجود آورده است.

سعادتی نژاد دو نرخی بودن لاستیک را در بازار بی معنی دانست و خاطرنشان کرد: عدم توزیع مناسب عامل دو نرخی قیمت لاستیک در بازار شده است که باید راهکار مناسبی برای آن به کار گرفته شود. به نحوی که قیمت لاستیک نمره 14 حدود 700 هزار تومان و لاستیک نمره 13 با قیمت 540 هزار تومان در بازار مورد معامله قرار می گیرد.

منبع: تسنیم

کد خبر 125223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha