مبتلایان به کرونا نمی توانند سوار قطار و هواپیما شوند

معاون وزیر ارتباطات از آغاز به کار سرویسی مبتنی بر دولت الکترونیک با همکاری وزارت بهداشت خبر داد که طبق آن مبتلایان کرونا امکان استفاده از اتوبوس بین شهری، قطار و هواپیما را نخواهند داشت.

به گزارش پرشین خودرو، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت مشخص شد که ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا قرنطینه را رعایت نمی‌کنند. از این رو با ابلاغ وزارت بهداشت بر پایه دولت الکترونیکی، به زودی مبتلایان کووید ۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیمایی و تاکسی‌های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند.


وی تاکید کرد: در این طرح کد ملی مسافران قطار، هواپیما و اتوبوس شهری با کد ملی بیماران تطابق داده می‌شود و بیماران امکان خرید بلیط یا دریافت کارت پرواز یا سوار شدن را ندارند.


به گفته ناظمی، کد ملی رانندگان تاکسی اینترنتی با کد ملی بیماران چک می‌شود.

در این زمینه بهنام ولی زاده سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات نیز در توئیتر نوشت: با دستور معاون وزیر ارتباطات از هفته گذشته پیاده سازی این کار را شروع کرده ایم.

وی گفت: وب سرویس سمت وزارت بهداشت و مرکز ملی تبادل اطلاعات آماده شده است که با اتصال شرکت‌های هواپیمایی، رجا، اپلیکیشن‌ها و سایت‌های فروش بلیت، موضوع تکمیل خواهد شد که این موضوع در حال انجام است.

منبع: مهر

کد خبر 127821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha