کد خبر 127879
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
خلق جزیره سبز هوشمند توسط فولکس

گروه خودروسازی فولکس واگن با کشور یونان به توافق رسیده است که تمامی خودروهای بنزین سوز را با خودروهای برقی در جزیره آستیپالیا جایگزین کند و جزیره ای سبز و هوشمند خلق نماید.

به گزارش پرشین خودرو، جزیره آستیپالیا Astypalea در یونان صاحب زیرساختی برای تمامی وسایل برقی اعم از خودرو، اسکوتر، موتورسیکلت و دوچرخه های برقی خواهد شد. انجام این پروژه 6 سال طول می کشد و برق لازم برای شارژ از انرژی های باد و خورشید تأمین خواهد شد.

دوره گذار از خودروهای بنزینی به برقی، ممکن است چند دهه طول بکشد. حتی اگر خودروسازان یک شبه بتوانند تمام خودروهای بنزینی خود را به برقی تبدیل کنند، میراث خودروهای بنزینی تا چند دهه با مردم خواهد ماند. به نظر می رسد که ممکن ترین راه برای رسیدن به حمل و نقل پاک تر جایگزینی خودروهای بنزینی و گازوئیلی با خودروهای برقی باشد و فولکس واگن این کار را در یونان در جزیره آستیپالیا شروع کرده است.


در این پروژه 1500 خودروی بنزینی از گردونه تردد خارج می شوند و جای آن را 1000 خودروی برقی می گیرد و برای تردد این خودروها زیرساخت ها و جایگاه های شارژ خودرو، اسکوتر برقی و‌ دوچرخه الکتریکی ایجاد می شود و جای اتوبوس های فعلی را سیستم اشتراک گذاری خودرو و تاکسی اینترنتی خواهد گرفت.

علاوه بر خودروهای شخصی، خدمات پلیس، اورژانس و ناوگان حمل و نقل هم به خودروهای برقی مجهز می شوند. انرژی مورد نیاز در این جزیره مدیترانه ای که مساحت آن 38.6 مایل مربع (99.974 کیلومتر مربع) است از انرژی های باد و خورشید تأمین می شود. تعداد کل ساکنان این جزیره 1300 نفر است که سالانه از 72 هزار گردشگر پذیرایی می کند. هر چند که فولکس و یونان موعد خاصی را تعیین نکرده اند اما انتظار می رود که این پروژه ظرف 6 سال کامل شود.

منبع: سایپا

کد خبر 127879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha