رشد ۵۹ درصدی تولید در سال جهش تولید

مدیرعامل ایران خودرو گفت:در سال جهش تولید از ابتدای سال تا ۲۳ آذر ماه جمع کل تولید در گروه ایران خودرو ۳۵۷هزار و ۸۳۴ خودرو بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۱۸ هزار دستگاه بیشتر شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو گفت: پیوند استراتژیک در حوزه استاندارد با سازمان استاندارد جزء سیاست‌های گروه صنعتی ایران خودرو است و در همین چارچوب اهدافمان را دنبال می‌کنیم.

او درباره صنعت خودروی کشور گفت:در سال ۹۹ با توجه به نام گذاری سال جهش تولید، از روز‌های ابتدایی سال برای تحقق این شعار برنامه ریزی کرده ایم.

مقیمی ادامه داد:در سال ۹۹ با مسائل و مشکلات کرونا مواجه بودیم که تبعات خاصی را در بر داشت و باید مدیریت می‌شد، محیط کارخانه را به شرایط ایمن در آوردیم و تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردیم.

مدیر عامل ایران خودرو افزود: هیچ محدودیتی برای حوزه دستورالعمل های کرونایی لحاظ نکردیم تا بتوانیم شرایط را برای حضور کارکنان ایمن کنیم، با همین هدف امروز شاهد این هستیم که ۵۹ درصد رشد تولید را رقم زده ایم. تا ۲۳ آذر ماه جمع کل تولید خودرو ۳۵۷هزار و ۸۳۴ بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۱۸ هزار دستگاه بیشتر شده است.

 

فرشاد مقیمیاین مقام مسئول گفت: در فضای رسانه‌ای بحث خودرو‌های معوق مطرح است. سال گذشته ۲۰۰ هزار معوق داشتیم امروز این عدد ۱۸ هزار عدد است به دلیل اینکه خودرو‌هایی که دعوتنامه صادر شده و در حال طی فرآیند تحویل قرار دارند.

مدیر عامل ایران خودرو تشریح کرد: به دلیل اینکه قیمت گذاری انجام نشده بود، ۹۵۰۰ دستگاه تولید شد که بعد از قیمت گذاری شروع به تحویل کردیم. در حوزه انتظاراتی که مردم از خودروسازان تراز اول دارند اقدامات مثبتی انجام شده است.

مقیمی ادامه داد: از اول آذر سران اقتصادی کشور به بحث خودرو تاکید کردند به همین دلیل بسته‌ای در حال تدوین کردیم که به لطف آن در آذرماه ۲۳ درصد رشد تولید داشتیم.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: از اول آذر ۲۳۹۰ دستگاه تولید شده است که روز شنبه ۲۸۰۰ دستگاه تولید شده است. افزایش ۲۳ درصدی در آذر ماه نسب به ماه‌های قبل داشته ایم. در ۸ آذر بعد از سه سال تولید میزان تولید به ۲۹۰۰ دستگاه رسید.

کد خبر 128929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha