قابلیت های کروز در رقابت با شرکت های قطعه سازی جهان

عضو کمیسییون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم کروز در آینده بتواند با شرکت های بزرگ قطعه سازی در جهان رقابت کند.

به گزارش پرشین خودرو، گروه قطعه‌سازی کروز با هدف ارائه قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود در زمینه بومی سازی قطعات خودرو در راستای رونق تولید و توسعه صنعت قطعه‌سازی در سال جهش تولید در پانزدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو حضور یافت.

شرکت کروز که در حال حاضر بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین واحد تولیدی قطعات خودرو در کشور محسوب می‌شود، با تکیه بر دانش بومی و به‌کارگیری از مهندسان ایرانی توانسته در زمینه داخلی‌سازی قطعات الکترونیکی نظیر ECU، ACU و... به خودکفایی برسد و نیاز‌های خودروسازان داخلی را در زمینه تامین قطعات الکترونیکی استراتژیک مرتفع سازد.

در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه کروز در خصوص ارزیابی از نمایشگاه ذکر شده بیان داشت: با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه قرار دارد اما در نمایشگاه بین‌‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو توانمندی های قطعه سازان و خودروسازان کاملا قابل مشاهده و این مسئله قابل تقدیر است.

 

کروزعضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی به توانمندی های قطعه سازی کروز در داخلی سازی قطعات و چشم انداز روشن این شرکت اشاره و تصریح کرد: در ابتدای سال هم از قطعه سازی کروز بازدید داشتم، کروز یکی از شرکت های موفقی است که می تواند برای صنایع دیگر نیز به عنوان الگو قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کروز مسیر خوبی را در پیش گرفته است و امیدواریم ادامه این مسیر را با قوت ادامه دهد، افزود: با تلاش مدیران کروز این مجموعه موفقیت های چشمگیری را درعرصه داخلی سازی قطعات انجام داده است که انتظار داریم در آینده بتواند با شرکت های بزرگ قطعه سازی در جهان رقابت کند.

باقری خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز با حمایت خود باید کمک کند تا چرخ تولید کنندگان درعرصه تولید داخلی نه تنها از حرکت نایستد بلکه سرعت بیشتری نیز به خود بگیرد.

کد خبر 129932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha