کد خبر 130774
۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
 رقابت تسلا و فولکس‌ در تولید خودروهای برقی

رقابت تسلا و فولکس واگن در تولید خودروهای برقی شدیدتر می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، ممکن است رقابت برای سلطه بر صنعت جهانی خودروهای برقی شدیدتر شود؛ چراکه شرکت فولکس‌واگن، غول خودروسازی آلمان و رقیب جدید شرکت تسلا، برنامه‌های جدیدی را برای کاهش هزینه باتری و راه‌اندازی شبکه شارژ گسترده اعلام کرد.

پایگاه خبری-تحلیلی «مارکت واچ» در گزارشی پیش‌بینی کرد که ممکن است رقابت برای سلطه بر صنعت خودروهای برقی شدیدتر شود؛ چرا‌که شرکت فولکس‌واگن، غول خودروسازی آلمان و رقیب جدید شرکت تسلا، روز دوشنبه برنامه‌هایی را برای کاهش هزینه باتری و راه‌اندازی شبکه شارژ گسترده اعلام کرد.

صاحب برند آلمانی فولکس واگن، آئودی و پورشه در اولین همایش «روز قدرت» خود که یادآور گردهمایی «روز باتری» سازنده خودروهای الکتریکی تسلاست، اظهار کرد که به 6 کارخانه بزرگ خود در اروپا برای تامین نیازهای این صنعت هنگام کمبود تکیه خواهد کرد. سهام گروه فولکس‌واگن در روز دوشنبه حدود 3درصد افزایش یافت؛ چراکه مدیران ارشد این شرکت نقشه راهی را برای گسترش فناوری باتری خودروهای برقی ترسیم کردند.

 

تسلاهربرت دیس، رئیس هیات‌مدیره این گروه گفت: وسایل نقلیه الکتریکی به «تجارت اصلی» این شرکت در ولفسبورگ آلمان تبدیل شده است و برنامه‌های جدید آن در حالی مطرح می‌شود که نبرد برای تسلط بر صنعت وسایل نقلیه الکتریکی به سرعت در جریان است. به گفته تحلیلگران یو بی اس، خودروهای برقی می‌توانند تا سال 2040 به نفوذ 100 درصدی بازار خودرو دست یابند.

بانک سوئیس پیش‌بینی کرده است که طی چند سال آینده فولکس واگن و تسلا به‌عنوان رهبران بازار ظهور خواهند کرد و انتظار می‌رود این شرکت آلمانی از نظر حجم کل وسایل نقلیه الکتریکی فروخته‌شده به زودی تا سال آینده به تسلا برسد.

کد خبر 130774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha