فراخوان هزاران خودروی هیوندای به دلیل خطر آتش سوزی

دو فراخوان جدید هیوندای شامل مدل‌هایی مانند سانتافه اسپورت ۲۰۱۳-۲۰۱۵ و الانترا ۲۰۱۹-۲۰۲۰ است. فراخوان سانتافه اسپورت مختصراً مربوط به داخل ترمز ضد قفل باشد که می‌تواند باعث آتش سوزی موتور شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دو فراخوان جدید هیوندای شامل مدل‌هایی مانند سانتافه اسپورت 2013-2015 و الانترا 2019-2020 است. فراخوان سانتافه اسپورت مختصراً مربوط به داخل ترمز ضد قفل باشد که می‌تواند باعث آتش سوزی موتور شود.

فراخوان الانترا ، ولستر و کنا مربوط به حلقه‌های پیستون نامناسب است که می‌تواند باعث آتش سوزی موتور می شود. هیوندای با دو فراخوان جدید که شامل سانتافه اسپرت، الانترا، کونا و ولستر است، وسایل نقلیه بالقوه آسیب دیده را به لیست مدل‌های خود با افزایش خطر آتش سوزی اضافه می‌کند. تعداد کل وسایل نقلیه بالقوه متضرر در ایالات متحده 277 هزار و 45 است.

اولین فراخوان مربوط به کراس اوور سانتافه اسپورت 2013–2015 است که براساس NHTSA حدود 151 هزار و 205 دستگاه احتمالاً تحت تأثیر قرار گرفته اند. این برای نقص در سیستم ترمز است که می‌تواند باعث نشت مایعات شکسته به ماژول ABS شود، که احتمالاً منجر به کوتاه شدن برق می‌شود و می‌تواند خطر آتش سوزی موتور را افزایش دهد.

فراخوان دوم 125 هزار و 840 واحد از جمله مدل‌های هیوندای الانترا 2019-2020،کنا 2019-2020 و ولستر 2019-2021 را تحت تأثیر قرار می‌دهد که مجهز به موتور 2.0 لیتری چهار خطی هستند. این موتور‌ها ممکن است دارای حلقه‌های روغن پیستون با حرارت نادرست باشند، که می‌تواند باعث نشت روغن بر روی اجزای گرم اگزوز شود. صاحبان وسایل نقلیه آسیب دیده در ماه ژوئن نامه دریافت می‌کنند و نمایندگی‌ها آماده هستند تا در موارد خاص موتور را تعویض کنند.

هیوندای و کیا دو خودروساز کره‌ای صد‌ها هزار خودرو را برای مسائل مشابه فراخوانده اند. چندین مدل هیوندای جنسیس و کیا به دلیل وجود مشکلات احتمالی مایع ترمز و برق کوتاه، فراخوانده شده اند.

کد خبر 131660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha