ابلاغ تخصیص تسهیلات 2000 میلیاردی صنعت خودرو به بانك مركزی

پرشین خودرو: معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه تخصیص 2000 میلیارد تومان تسهیلات به صنعت خودرو را جهت پرداخت به بانك مركزی ابلاغ كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، كارگروه حمایت از تولید در جلسه حدود یك ماه پیش خود با پرداخت 2000 میلیارد تومان تسهیلات جهت حل بحران نقدینگی صنعت خودرو موافقت كرد. در حدود یك ماه اخیر اگرچه تولیدكنندگان خودرو و قطعه، انتقادات بسیاری را به تاخیر صورت گرفته در تخصیص این تسهیلات وارد كرده بودند، ولی با این حال طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، معاون اول رییس‌جمهوری این مصوبه را چهارشنبه گذشته 28 تیرماه جهت اجرا به بانك مركزی ابلاغ كرده است. طبق این ابلاغیه تسهیلات 2000 میلیارد تومانی صنعت خودرو حداكثر ظرف یك ماه آینده باید در اختیار این صنعت قرار گیرد. همچنین مقرر شده كه با نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت 60 درصد این تسهیلات به پرداخت مطالبات قطعه‌سازان اختصاص یابد. ابلاغ پرداخت تسهیلات 2000 میلیارد تومانی صنعت خودرو در حالی است كه به دلیل كمبود نقدینگی خودروسازان و به دنبال‌ آن عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان، تولید قطعه در چند ماه اخیر كاهش یافته است. در نتیجه طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سه ماهه نخست امسال تولید خودرو با كاهش 36 درصدی همراه بوده است. كارشناسان امیدوارند با تخصیص تسهیلات یاد شده و حل بحران نقدینگی صنعت خودرو، سرعت كاهش تولید این محصولات كاهش یافته و بخشی از كاهش تولید رخ داده نیز جبران شود.
کد خبر 13209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
    0 0
    این جایزه کاهش کیفیت ,کاهش تیراژ , افزایش قیمتهای پی در پی و امتیاز خواهی خودرساز از دولت هر چند ماه بکیباره که این سرمایه ها شک نکنید یا میره در بازار دلالی ارز و سکه یا ملک وبساز بفروشی اقایون