رفع چالش بزرگ خودروسازان با استارت ساخت داخلی ACU

یكی از قطعات خاصی كه قرار است قطعه سازان برای ساخت و تعمیق ساخت داخل آن اقدام كنند و همواره یكی از مهم ترین چالش های صنعت خودرو بوده، ایربگ ACU است که با تحقق این امر مشكلات تولیدكنندگان خودرو كاهش قابل توجهی پیدا خواهد كرد.

به گزارش پرشین خودرو، سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، در حاشیه مراسم پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، گفت: در حالی پنجمین میز تعمیق ساخت داخل از امروز شروع به كار كرد كه در ۴ میز گذشته گروه خودروسازی سایپا دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با بیان اینكه در ۴ میز گذشته هدف گذاری برای كاهش ارزبری ۲۰۰ میلیون دلار بود و تاكنون به میزان ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی محقق شده، افزود: گروه خودروسازی سایپا توانست ۸۰ قطعه را داخلی سازی كند و این اتفاق بسیار مهمی است كه با همت مهندسان كشور عملیاتی شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح كرد: در میز پنجم تعمیق ساخت داخل، قرار است ۱۸ قطعه دیگر با همكاری ۱۶ قطعه ساز، داخلی سازی شود که با عملیاتی شدن این امر، ۳۰ میلیون دلار دیگر صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

وی با بیان اینكه مدت زمان داخلی سازی ۱۸ قطعه بین یك تا دو سال خواهد بود، تصریح كرد: یكی از قطعات خاصی كه قرار است قطعه سازان برای ساخت و تعمیق ساخت داخل آن اقدام كنند و همواره یكی از مهم ترین چالش های صنعت خودرو بوده ایربگ ACU است که با تحقق این امر مشكلات تولیدكنندگان خودرو كاهش قابل توجهی پیدا خواهد كرد.

سلیمانی با بیان اینكه ایربگ ACU توسط یكی از شركت های وابسته به صنایع دفاع تولید و تامین خواهد شد، گفت: افزایش تعمیق ساخت داخل به رشد تولید، كاهش هزینه و كاهش وابستگی به واردات كمك می كند و ما از هر گونه همكاری با قطعه سازان با توجه به اهداف یاد شده استقبال می كنیم.

وی در ادامه به تولید شش ماهه خودرو در گروه خودروسازی سایپا اشاره و خاطرنشان كرد: در نیمه اول سال جاری مجموعه سایپا ۲۱۲ هزار دستگاه خودرو تولید كرد كه این عدد نشان دهنده رشد ۵ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه اگر محدودیتی در تولید موتور خودرو وجود نداشت، میزان تولید خودرو افزایش قابل توجهی پیدا می كرد؛ افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است ظرف دو سال آینده حدود ۳۵۰ هزار دستگاه موتور جدید با تكنولوژی جدید تولید شود و در محصولات آتی سایپا مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است براساس قرارداد امضا شده بین سایپا و قطعه سازان قرار است، ایربگ ACU با ساخت داخل 30 درصد، صفحه نمایشگر چند منظوره MDF با ساخت داخل 36 درصد، مجموعه مالتی مدیا و دوربین عقب با ساخت داخل ۶۰ درصد و پروژه دیگر مجموعه مالتی مدیا و دوربین عقب در دو فاز با ساخت داخل ۶۰ درصد انجام خواهد شد.

پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال و با هدف صرفه جویی ارزی بیش از ۵۶ میلیون یورو آغاز به كار كرد و بر این اساس در قرارداد منعقد شده بین خودروسازان و ۲۳ شركت داخلی، قرار است ۳۳ قطعه-پروژه، داخلی سازی شود.

کد خبر 134863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha