وزارت صمت برای خودروسازان ضرب‌الاجل تعیین کند

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صمت باید با در نظر گرفتن ضرب الاجل برای خودروسازان، این شرکت‌ها را ملزم به افزایش کیفیت و کاهش قیمت کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اینکه در برخی صنایع به‌ویژه در صنعت خودرو به موضوع کیفیت توجه نمی‌شود، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری راه جدیدی را فراروی کمیسیون صنایع و معادن، مجلس شورای اسلامی و نهادهای نظارتی باز کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: تدوین سند خودروسازی، نیاز کشور است که این موضوع در کمیسیون صنایع و معادن مجلس کلید خورده؛ در سند خودروسازی کشور باید الزاماتی مانند ارتقا کیفیت، کاهش هزینه‌های تولید و... برای خودروسازان تعریف شود تا این شرکت‌ها در زمان مشخص بتواند این امور را محقق کنند و در صورتی که در دستیابی به اهداف پیش بینی شده موفق نباشند، خطوط تولید آن‌ها متوقف شود.

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن الزاماتی مانند ارتقا کیفیت و منطقی کردن قیمت، خودروسازان ناچار می‌شوند که برای دستیابی به این اهداف برنامه‌ریزی کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت باید با هماهنگی با یکدیگر نقدینگی موجود در جامعه را به جای سوداگری در بازار ارز، طلا، سکه و خودرو، به سمت تولید هدایت کنند تا تقاضاهای کاذب بازار حذف شود.

حسینی‌کیا با بیان اینکه کیفیت خودرو باید ارتقا یابد، تصریح کرد: امروز خودروی تولید داخل به دلیل کیفیت پایین آن در تراز جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی با بیان اینکه نارضایتی مردم از کیفیت و قیمت خودرو به مقام معظم رهبری نیز منتقل شده است، افزود: کمیسیون صنایع و معادن فرمایشات آقا درباره صنایع به ویژه صنعت خودروسازی را نصب العین خود قرار می‌دهد، تلاش می‌شود با اقدامات نظارتی، خودروسازان را ملزم به ارتقا کیفیت و کاهش قیمت کنیم.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: وزارت صمت باید با در نظر گرفتن ضرب الاجل برای خودروسازان، این شرکت‌ها را ملزم به افزایش کیفیت و کاهش قیمت کند.

کد خبر 136854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha