آغاز مطالعات سایپا برای راه اندازی خط مونتاژ خودرو در روسیه

گروه خودروسازی سایپا در حال مطالعه برای راه اندازی خط مونتاژ محصولات خود در بازار روسیه است.

به گزارش پرشین خودرو، گروه خودروسازی سایپا در راستای سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط اقتصادی، صنعتی و تجاری با کشورهای همسایه، همکاری های خود را با کشورهای آسیای میانه به ویژه بازار روسیه وارد فاز جدیدی کرد.

با توجه به نگاه گروه خودروسازی سایپا به بازار روسیه به عنوان یک بازار استراتژیک صادراتی و هم چنین پنجمین بازار بزرگ مصرف خودرو در دنیا که یکی از بازارهای جذاب، پیچیده و بسیار رقابتی در منطقه است و نیز با توجه به حضور خودروساران صاحب نام دنیا با فروش بیش از یک میلیون و 350 هزار دستگاه در سال گذشته میلادی و برنامه‌ریزی های استراتژیک این گروه، محصولات شاهین و کوییک در این بازار مورد مطالعه جایگاه‌یابی قیمتی در مقایسه با رقبا قرار گرفت و به منظور دستیابی به توافقات در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو که از 31 مردادماه تا سوم شهریورماه در کشور روسیه برگزار می شود، حضور بهم رسانید.

برهمین اساس برای حضور سایپا در این بازار، مطالعه و برنامه ریزی دقیق صورت گرفته و مذاکراتی با هیئت های متعدد روسی از جمله هیئت مدیران منطقه ویژه اقتصادی آلابوگا، تیم مدیران ارشد کاماز برای خودروهای تجاری سنگین و شرکت گاز برای خودروهای تجاری سبک و همچنین مدیران ارشد وزارت صنعت جمهوری تاتارستان صورت گرفت و توافقاتی در قالب تفاهم نامه مشترک جهت تبادل دانش فنی و امکان استفاده از ظرفیت های علمی و آموزشی هر دو طرف و انتقال دانش فنی در حوزه های IT، نرم افزار، مالی و مهندسی به امضای طرفین رسید.

هم چنین گروه خودروسازی سایپا در راستای توسعه فعالیت های برون مرزی که در هشت فرمان رئیس جمهور ابلاغ شده و در بخش صادرات مورد تاکید ویژه قرار گرفته است، مذاکرات خود را جهت همکاری مشترک با قطعه سازهای اصلی و تامین کنندگان OE برای تامین قطعات تولیدی خودروهای رنو و لادا در سایت های تولیدی روسیه آغاز کرد. لذا طبق تکلیف دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط پایدار با کشورهای همسایه، گروه خودروسازی سایپا در حال مطالعه برای راه اندازی خط مونتاژ محصولات خود در بازار روسیه است.

در این میان یکی از برنامه هایی که گروه خودروسازی سایپا در سال جاری با جدیت دنبال می کند افزایش صادرات قطعه به روسیه است که این امر از طریق مذاکره با توزیع کنندگان اصلی قطعات در روسیه در دست پیگیری است.

شایان ذکر است طی سال های اخیر قطعات خودرویی مختلفی از جملــه رادیاتور، قطعات سیســتم تعلیق و قطعات ریخته گــری به بازار روسیه صادر شده است.

با توجه به وسعت بازار روســیه و مرز آبی مشترک با این کشور و همچنین نفوذ در بازارهای منطقه اوراسیا، گروه خودروسازی ســایپا برنامه ریزی کرده است که سهم بیشتری از بازار روسیه داشته باشد و لذا تولید و صادرات خودرو و قطعات آن، از موضوعاتی است که در این نمایشگاه با جدیت پیگیری خواهد شد.

کد خبر 138802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha