فقط سمند سورن دوگانه‌سوز قابلیت تاکسی دارد

در حال حاضر سبد محصولات خودروساز مشخص است و کمترین خودرویی که قابلیت بکارگیری به عنوان تاکسی را دارد، سمند سورن دوگانه‌سوز است که همین حالا کف قیمت این خودرو ۲۷۶ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش پرشین خودرو، سید علی محتشمی‌ پور معاون فنی سازمان تاکسیرانی شهر تهران، با بیان اینکه نوسازی تاکسی‌های پایتخت با سازمان شهرداری‌ هاست و قرارداد با خودروساز را نیز سازمان شهرداری‌ها منعقد می‌کند، افزود: از نظر کارشناسی برخی‌ها معتقدند که خودروی سمند سورن که جایگزین سمند و پژو ۴۰۵ شده مناسب نیست؛ اما جای سوال است که چه خودروی دیگری را انتخاب کنیم چرا که در حال حاضر سبد محصولات صنعت خودروی کشور مشخص است و ما نمی‌توانیم که توقع بیشتر داشته باشیم.

معاون فنی سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این‌که شاید بتوانیم بهترین برند‌های خودروی دنیا را به عنوان تاکسی استفاده کنیم، اما باید این را در نظر بگیریم که آیا از نظر قیمت انتخاب خودرو‌ها در توان پرداخت راننده تاکسی است یا نه، گفت: آیا دولت قابلیت تامین تسهیلات متناسب با قیمت خودرو‌های برتر را دارد یا نه؟ تسهیلات ۹۰ میلیونی که سال گذشته برای نوسازی تاکسی پرداخت می‌کردیم در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه بود؛ اما این تبصره در بودجه سال ۱۴۰۱، وزارت کشور را از دستگاه‌های مجری این تبصره حذف کرده است یعنی به عبارت ساده دیگر در نوسازی تاکسی تبصره ۱۸ هم نداریم.

محتشمی پور اضافه کرد: در حال حاضر مطالبه و پیگیری شهردار تهران این است که حداقل تسهیلات تبصره ۱۸ را نگه دارند.

وی با بیان این‌که انتخاب یک خودروی بالاتر به عنوان تاکسی قطعا بر روی حاشیه قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم خودرویی با کیفیت‌تر داشته باشیم و در عین حال نتوانیم بسته تسهیلات قرض‌الحسنه را در نظر بگیریم، عملا پروژه نوسازی زمین می‌خورد.

کد خبر 139229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha