ایلان ماسک بزرگترین بازنده میلیاردرهای جهان

میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۲۲ جمعا حدود دو تریلیون دلار از ثروتشان را از دست دادند و ایلان ماسک با ۱۱۵ میلیارد دلار کاهش ثروت، رکوردار ریزش ثروت در میان میلیاردرها شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، افزایش نرخ‌های بهره، افزایش تورم و تیرگی اوضاع اقتصادی در سال ۲۰۲۲، به سقوط آزاد سهام فناوری منجر شد و ثروت میلیاردرهای فناوری را کاهش داد.

طبق گزارش فوربس، ثروت میلیاردرهای آمریکایی در سال میلادی جاری ۶۶۰ میلیارد دلار کاهش یافت و در میان میلیاردرهای آمریکایی، ایلان ماسک که مدیرعامل شرکت‌های تسلا، اسپیس ایکس و توییتر است، بیشترین کاهش ثروت را داشت و ثروتش امسال حدود ۱۱۵ میلیارد دلار سقوط کرد.

ایلان ماسک هنگامی که در اکتبر توییتر را در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار خرید، حدود ۲۳ میلیارد دلار سهام شرکت تسلا را برای تامین پول این قرارداد، فروخت. وی از آن زمان، تصدیق کرده که برای این قرارداد، پول اضافی پرداخت کرده است. این اواخر، ماسک قول داد بمحض این که جانشین مناسبی پیدا کند، از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری خواهد کرد.

ارزش سهام تسلا از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا ۲۷ دسامبر، حدود ۷۰ درصد سقوط کرده است. سرمایه گذاران تسلا از هیات مدیره این شرکت خواسته‌اند ماسک را وادار کنند دوباره به این شرکت، متمرکز شود. هر چند ماسک عنوان ثروتمندترین فرد جهان را امسال از دست داد اما با ثروت بالغ بر ۱۳۹ میلیارد دلار تا ۲۷ دسامبر، همچنان پولدارترین فرد در آمریکاست.

اگرچه ماسک، بر اساس گزارش فهرست، بزرگترین بازنده سال ۲۰۲۲ است اما تنها میلیاردری نیست که ثروتش را از دست داده است و پنج میلیاردر آمریکایی دیگری که در سال ۲۰۲۲ با بیشترین کاهش ثروت روبرو شدند عبارتند از:

۱- جف بزوس (موسس و رئیس هیات مدیره آمازون)

میزان کاهش ثروت در سال ۲۰۲۲: ۸۰ میلیارد دلار

ثروت خالص تا ۲۷ دسامبر: ۱۰۶.۸ میلیارد دلار

۲- مارک زاکربرگ (یکی از موسسان و مدیرعامل متا پلتفرمز)

میزان کاهش ثروت در سال ۲۰۲۲: ۷۸ میلیارد دلار

ثروت خالص تا ۲۷ دسامبر: ۴۲.۷ میلیارد دلار

۳-لری پیج (یکی از موسسان و اعضای هیات مدیره گوگل)

میزان کاهش ثروت در سال ۲۰۲۲: ۴۰ میلیارد دلار

ثروت خالص تا ۲۷ دسامبر: ۷۶.۸ میلیارد دلار

۴- فیل نایت (رئیس هیات مدیره نایکی)

میزان کاهش ثروت در سال ۲۰۲۲: ۱۸.۳ میلیارد دلار

ثروت خالص تا ۲۷ دسامبر: ۴۵.۲ میلیارد دلار

۵- لئونارد لودر (رئیس هیات مدیره شرکتهای امریتوس و استه لودر)

میزان کاهش ثروت در سال ۲۰۲۲: ۹.۸ میلیارد دلار

ثروت خالص تا ۲۷ دسامبر: ۲۲ میلیارد دلار

کد خبر 140350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha