درآمد سایپا در دهه 90 برای خرید سهام تودلی هزینه شد!

متاسفانه در ابتدای دهه 90 ریل گذاری نامناسبی در گروه خودروسازی سایپا ایجاد شد و درآمد به دست آمده از فروش محصولات که باید در حوزه طراحی، تولید و توسعه سرمایه گذاری می شد در حوزه خرید سهام تودلی سایپا هزینه شد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با بیان این مطلب و با اشاره به روند مناسب صنعت خودروسازی در دو دهه 70 و 80 گفت: در این زمان خودروسازان روند مناسبی را در زنجیره تامین و تولید داشتند و با افزایش تیراژ تولید خود توانستند درآمد خوبی را کسب کنند.

وی که در نشست با رئیس و اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی سخن می گفت، تصریح کرد: با وجودی که سایپا در سال های گذشته شرایط نامناسبی را داشت خوشبختانه در حال حاضر با برنامه ریزی انجام شده در حوزه افزایش تیراژ تولید، تکمیل خودروهای ناقص، توسعه محصولات جدید، افزایش کیفیت محصولات، صادرات محصولات اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار گرفته است.

تیموری افزود: با وجود همه تحریم های بیرونی و موانع داخلی که وجود داشت توانستیم با تغییر ترکیب محصولات در گروه سایپا شرایط مناسب مالی ایجاد کنیم و با صادرات اقتصادی محصولات به کشورهای هدف و تولید خودرو مشترک در کشور روسیه این روند بهتر از قبل خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: در سال آینده با عرضه خودروهای جدید، با درصد ساخت بالا و بهره گیری از قوای محرکه مناسب قطعا بهترین سال را خواهیم داشت و این محصولات برای ما ارزش افزوده ایجاد خواهند کرد.

وی گفت: در همکاری با هر دانشگاهی بر اساس توانی که آن دانشگاه دارد و می تواند به سایپا کمک کند حاضر به همکاری و انعقاد قرارداد هستیم چرا که اعتقاد داریم بنگاه های صنعتی با کمک دانشگاه ها صاحب دانش سازمانی می شوند.

تیموری در خصوص همکاری با دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی افزود: مقرر شد کارخانه ای به صورت پایلوت انتخاب و در وجوه مختلف اقدامات آن بر اساس مدل جدیدی معرفی و ارائه شود.

وی افزود: در این کارخانه پایلوت بر اساس استراتژی تعریف شده اقدام خواهیم کرد و بر این اساس نظام مدیریتی جدیدی که متعلق به خود شرکت است در مدت سه سال در آن ایجاد خواهد شد و بعد از آن قابل گسترش به سایر شرکت های گروه نیز خواهد بود.

یادآور می شود که رئیس و اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو و خطوط تولید سایپا بازدید کردند و در نشستی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به تبادل نقطه نظرات و چگونگی تعامل پرداختند.

کد خبر 140675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha