اولین تعمیرگاه خودرو ویژه بانوان در مراکز معاینه فنی راه اندازی شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از آغاز و راه اندازی تعمیرگاه های تخصصی ویژه بانوان در مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، به مناسبت ایام اله دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اولین تعمیرگاه خودرو ویژه بانوان در مرکز معاینه فنی آبشناسان در غرب تهران راه اندازی شد.
شادی مالکی مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، در توضیح این رویکرد جدید و راه اندازی اولین واحد تعمیرگاهی مختص بانوان گفت: در حال حاضر مرکز معاینه فنی آبشناسان روزانه 700 دستگاه خودرو در مراجعه اول پذیرش می نماید که از این تعداد حدود 180 دستگاه خودرو در آزمون های معاینه فنی مردود می گردند و نیاز به مراجعه به بخش تعمیرگاهی جهت رفع ایراد دارند. از خودروهای دارای نقص فنی حدودا بالغ بر 30 درصد یعنی تعداد 55 دستگاه خودرو متعلق به بانوان است.

به گفته وی، نظر سنجی انجام شده در مراکز معاینه فنی شهر تهران نشان می دهد بخش کثیری از مراجعه کنندگان بانو به بخش تعمیرگاهی مراکز  به منظور رعایت موازین، سهولت در ارتباط و احساس امنیت و اعتماد بیشتر تمایل به استفاده از یک فضای کاری مختص به بانوان را دارند. از این رو در همین راستا ستاد معاینه فنی به عنوان طرح آغازین نسبت به ایجاد و راه اندازی مرکز تعمیرگاهی ویژه بانوان در یکی از مراکز معاینه فنی غرب تهران اقدام نموده و در گام های بعدی پس از دستیابی به بهترین الگو نسبت به توسعه آن در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام خواهد کرد.

تعمیرگاه خودرو ویژه بانوان


مالکی در توضیح مشخصات این بخش تعمیرگاهی افزود: کلیه تعمیرکاران این واحد تعمیراتی از بانوان متخصص هستند و در این تعمیرگاه تلاش شده تمام خدمات عمومی سریع خودرویی نظیر تعویض روغن و بازدید ترمز به مراجعه کنندگان بانو ارائه شود. گفتنی است این واحدهای تعمیرگاهی علاوه بر ارائه خدمات به مراجعه کنندگان مرکز، برای استفاده عموم بانوان نیز آزاد بوده و ساعت فعالیت آن بیشتر از ساعت کاری مرکز برنامه ریزی شده است.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، در ادامه با تاکید براهمیت ایجاد حریم امن در خدمت رسانی به بانوان گرامی خاطرنشان کرد: این رویکرد جدید با دو هدف مشخص برنامه ریزی گردیده است.در وهله نخست پاسخ به نیاز بانوان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به ایشان بوده و در مرتبه دوم برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای بانوان مستعد وعلاقمند در این حوزه در فضایی مناسب انجام شده است.

کد خبر 141876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha