جدول تولید خودروسازان در فروردین و اردیبهشت امسال منتشر شد + گزارش

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌ کرد که از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت‌ بیش از ۱۹۳ هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پرشین خودرو، عبدالله توکلی لاهیجانی، با اعلام این خبر گفت: در دو ماه نخست سال جاری نزدیک به ۱۶۵ هزار دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تولید خودرو در خودروسازان

وی بیان‌ داشت: در این مدت بیش از ۲۱ هزار دستگاه خودروی وانت تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۵۸ درصد رشد برخوردار بوده است.

توکلی لاهیجانی اظهار کرد: همچنین تا پایان اردیبهشت بیش از ۷۰۰ دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال یک‌ هزار و ۱۰۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه‌ داد: در این مدت حدود ۳۸۰ دستگاه مینی بوس و اتوبوس نیز تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیانگر ۴۸ درصد رشد است.

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت اضافه‌ کرد: در دو ماهه سال جاری نزدیک به شش هزار دستگاه انواع خودروی سنگین در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تولید خودرو در سایپا و ایران خودرو

وی اظهار داشت: میزان رشد تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو در مدت مذکور حدود ۵۰ درصد و گروه سایپا نزدیک به ۳۳ درصد بوده است.

تولید خودرو در خودروسازان

تولید خودرو در خودروسازان

توکلی لاهیجانی افزود: در دو ماهه نخست امسال نزدیک به ۳۸ هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده است که در مقایسه با تولید ۲۱ هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود ۸۰ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان‌ کرد: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۰ ‌درصد است که این میزان در دو ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ نزدیک به چهار درصد بوده که رشد پنج برابری را شاهد هستیم.

برای دریافت گزارش کامل تولید خودرو در 2 ماه نخست سال 1402 کلیک کنید.

کد خبر 142625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha