۴۷۷ اتوبوس ۱۲ متری اسنا، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳ تحویل می شود

مدیرعامل شرکت اتوبوس سازی اسنا از تحویل ۴۷۷ اتوبوس ۱۲ متری اسنا در اردیبهشت و خرداد ماه سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، جلیل هاشمی، با اعلام این خبر با تاکید بر اینکه قرارداد ما با شهرداری تهران ۵۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری اسنا بوده است، اظهار داشت: هم اکنون بر اساس تعهدمان ۲۳ دستگاه از این اتوبوس ها را تحویل شهرداری تهران دادیم و طبق زمان بندی، اردیبهشت و خردادماه سال آینده مابقی اتوبوس ها را نیز تحویل خواهیم داد.

وی که در مراسم بهره برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران سخن می گفت، تصریح کرد: شرکت اسنا توانسته با داخلی سازی اتوبوس‌های شهری نقش و سهمی مهم در نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری داشته باشد.

براساس این گزارش، اتوبوس ۱۲ متری اسنا، یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین اتوبوس‌های شهری در ایران است که توسط شرکت اسنا طراحی و تولید شده است. این اتوبوس با طول ۱۱.۹۸ متر، عرض ۲.۵۵ متر و ارتفاع ۳.۲ متر، فضای بسیار مناسبی را برای جابجایی مسافران در محیط شهری فراهم می‌کند.

از نظر ایمنی نیز اقدامات موثری صورت گرفته است. نصب دوربین‌های مداربسته در داخل و خارج اتوبوس برای نظارت بر عملکرد راننده و مسافران، استفاده از شیشه‌های ایمنی لمینت شده، تعبیه سیستم اعلام و اطفای حریق و کپسول‌های آتش‌نشانی، نصب دکمه‌های اضطراری و ... از جمله این اقدامات است.
اتوبوس ۱۲ متری اسنا با بهره‌گیری از فناوری جدید در صنعت خودروسازی، محصولی مناسب برای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به شمار می‌رود که می‌تواند نیازهای جامعه شهری ایران را برآورده کند.
در مجموع، در طراحی داخلی اتوبوس اسنا نیز تمام تلاش برای ارائه بالاترین استانداردهای راحتی به مسافران صورت گرفته است. اتاقک راننده با صندلی قابل تنظیم و تکیه‌گاه دست و کمربند ایمنی ۳ نقطه‌ای، فضایی ارگونومیک برای کار راننده فراهم کرده است.  
پیش از این شهرداری تبریز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری سفارش گذاری از اسنا خریداری کرده بود که همگی در موعد مقرر تحویل شد. همچنین به تازگی اتوبوس ۱۸ متری اسنا نیز در شهر مشهد وارد خط منتهی به حرم امام رضا(ع) شد تا عملکرد آن ارزیابی شود که خوشبختانه کارآمدی اتوبوس و فناوری‌های آن رضایت بخش بود و به زودی شاهد حضور این اتوبوس ها در شهر مشهد خواهیم بود.

یادآور می شود که در مراسم بهره برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران با حضور شهردار تهران، ۲۳ دستگاه اتوبوس جدید از سوی شرکت اسنا تحویل شهرداری تهران شد.

کد خبر 143572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha