قیمت ۹ خودرو وارداتی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی اعلام شد / ۵ آبان پایان مهلت انتخاب ۳ اولویت خودرو وارداتی

با اعلام قیمت علی الحساب ۹ خودرو وارداتی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، مهلت انتخاب سه اولویت برای پیش ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی تا ۵ آبان ماه جاری اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی که دقایقی پیش ارسال شد، آمده است:

به اطلاع آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه فقط برای انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است هیچ گونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه فقط  برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

ردیف شرکت وارد کننده نشان تجاری مدل قیمت علی الحساب (تومان)
۱ بهمن موتور Hongqi ۱,۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ کرمان خودرو Hyundai Tucson ۱,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۳ معین خودرو Toyota Coralla ۱,۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۴ ماموت خودرو Jetta VS۵ ۱,۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۵ کرمان خودرو Hyundai Accent ۱,۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۶ بهمن موتور Bestune T۷۷ ۱,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۷ ایران خودرو(ایساکو کیش ) Dongfeng shaine max ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۸ سایپا Changan CS۵۵ ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۹ کوشا خودرو نگین KIA Seltos ۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰

تبصره ۱- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌ شود.

تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰ قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد.

تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده‌اند ولی هنوز دعوت نامه ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

*در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.

* در صورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید انجام شود.

* تا زمانی که متقاضیان عرضه‌های قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای آن خودروها برای سایر اولویت‌ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

کد خبر 143761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha