برای تعویض رایگان مخازن تاکسی‌ های دوگانه‌ سوز چه کنیم؟ / دارندگان تاکسی با سن مخزن ۱۵ سال بخوانند

طرح تعویض رایگان مخازن تاکسی‌ های دوگانه‌ سوز در کشور آغاز شد و از محل این طرح می‌توان حدود ۱۰۰ هزار مخزن خودرو را تعویض کرد.

به گزارش پرشین خودرو، مالکان تاکسی های دوگانه سوز که تاریخ انقضای مخزن آنها فرارسیده (۱۵ سال سن) می‌توانند با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir برای تعویض مخزن خود ثبت‌نام و پس از دریافت نوبت از نزدیک‌ترین کارگاه، مخزن خودرو خود را تعویض کنند.

فهرست خودروهایی که عمر مخازن آنها پایان یافته است، از سوی وزارت کشور به مدیریت طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام شده و بر اساس آن فهرست، خودروها قابل شناسایی و قادر به ثبت‌نام در سایت اعلام‌ شده خواهند بود.  

مالکانی که پس از ثبت‌نام، پیامک مشمول نبودن دریافت کردند، لازم است به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و چنانچه مخازن فرسوده و معیوب تشخیص داده شود، از طریق مراکز معاینه خودرو یادشده به اتحادیه تاکسیرانی استان برای تعویض مخازن معرفی می‌شوند.

این طرح به‌ صورت کاملاً رایگان و از محل مصوبه ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اجرایی شده است و کارگاه‌ها حق دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تعویض مخزن ندارند.

براساس اعلام وزارت نفت، این طرح از سوی کارگاه‌های منتخب انجام می‌شود و نوبت‌دهی برای تعویض کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.

خاطرنشان می شود که تمام کیت‌ها و مخازن ساخت کشور ایران است و از محل این طرح می‌توان حدود ۱۰۰ هزار مخزن خودرو را تعویض کرد.

کد خبر 143979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha