ایران خودرو، آمار تولید ۸ ماهه این شرکت خودروسازی را اعلام کرد

براساس آمار تجمیعی منتشر شده، ایران خودرو در هشت ماهه امسال توانسته ۳۵۷ هزار و ۶۹۵ دستگاه خودرو در حوزه‌های سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین را به تولید برساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد شش درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش پرشین خودرو، آمار و اطلاعات گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از حفظ روند رو به رشد تولید در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

طبق آمار تجمیعی منتشر شده، بزرگ ترین خودروساز کشور در هشت ماهه امسال توانسته ۳۵۷ هزار و ۶۹۵ دستگاه خودرو در حوزه‌های سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین را به تولید برساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد شش درصدی را به ثبت رسانده است.

ایران خودرو در هشت ماهه سال گذشته ۳۳۶ هزار و ۵۴۵ دستگاه خودرو سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین تولید کرده است.

براساس این گزارش، برخی رسانه‌ها با تفسیر نادرست از اطلاعات سایت کدال مدعی کاهش تولید مکانیکی خودرو سواری در ایران‌خودرو شده‌اند، در صورتی که این ادعا صحت نداشته و توضیحات درج شده در جداول سایت کدال نیز افزایش تولید مکانیکی خودرو سواری در هشت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را تایید می‌کند.

این گزارش می‌افزاید، براساس توضیحات ارایه شده در سایت کدال، ایران‌خودرو در هشت‌ ماهه امسال ۳۴۶ هزار و ۱۹۹ دستگاه خودرو در حوزه سواری تولید کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته که این عدد ۳۲۵ هزار و ۸۲۰ دستگاه خودرو سواری بوده، افزایش شش درصدی داشته است.

مفهوم آمار تولید در صنعت خودروسازی همان تولید مکانیکی (خروجی سالن های مونتاژ) است که در سایت کدال به شرح جدول زیر افشا شده است:

اطلاعات سایت کدال برای ایران خودرو


در حال حاضر با برنامه‌ریزی صورت گرفته در شبکه تامین، تولید روزانه دوهزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو دنبال و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های پایانی امسال و بهبود شرایط تامین، تولید در بزرگ‌ترین خودروساز کشور بیش از پیش شتاب گیرد.

افزایش عرضه در آبان ماه
در همین حال صدور فاکتور و عرضه خودرو در آبان ماه افزایش قابل توجهی یافته و در این ماه بیش از ۵۶ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده که از ابتدای سال تاکنون، بیش‌ترین حجم عرضه بعد از تیرماه، به آبان‌ماه اختصاص یافته است.

مجموعه کارکنان خطوط تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو، همت و تلاش خود را به کار بسته‌اند تا امسال تولید را با ارایه عملکرد مطلوبی در مسیر تحقق اهداف عالیه گروه به پایان برسانند و به طور حتم با همکاری شبکه تامین تحقق اهداف دور از دسترس نخواهد بود.
 

کد خبر 144151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha