کرمان موتور حامی برپایی آیین ملی چوگان ایران

با حمایت شرکت کرمان موتور، آیین ملی چوگان ایران در ارگ جدید بم برگزار شد.

به گزارش پرشین خودرو، آیین ملی چوگان ایران، هفتم و هشتم دی ماه ۱۴۰۲ به میزبانی و حمایت شرکت کرمان موتور و ارگ جدید بم برگزار شد و چهار تیم برتر کشور از استان‌های تهران، اصفهان و کرمان به مناسبت برگزاری این آیین در شهرستان بم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در این مسابقات تیم های فراجا، پاژ کرمان، بسپار شیمی سپیدان و ارتش حضور داشتند. در این دوره از رقابت های هفته هجدهم، تیم پاژ کرمان با پیروزی برابر تیم های فراجا و ارتش اصفهان عنوان نخست را به خود اختصاص داد و تیم فراجا مقام دوم را به دست آورد. تیم های ارتش و بسپار شیمی سپیدان به ترتیب در رده های بعدی ایستادند. در پایان مسابقات اسب پینتو از تیم پاژ کرمان عنوان بهترین اسب و احمد تیغ علی از تیم فراجا بهترین بازیکن انتخاب شدند.

چوگان

این رویداد ملی با حضور محمد مهدی فداکار استاندار کرمان، مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان، منعم سرپرست اداره‌کل امور استان‌ها، پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان کرمان، اصغر ناظری سرپرست فدراسیون چوگان، عبدالمهدی مستکین معاون دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، مومنی مدیر مرکز میراث ناملموس ایران، معاون اقتصادی استانداری کرمان، مدیر اداره کل میراث فرهنگی، رییس اتاق بازرگانی کرمان  و مسئولان، پیشکسوتان، ورزشکاران و علاقه‌مندان چوگان برگزار شد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مسابقات چوگان در بم گفت: با وجود قدمت ۲ هزار و ۵۰۰ ساله ارگ تاریخی بم و همچنین قدمت سه هزار ساله چوگان در کشور، دبیرخانه دائمی آیین ملی چوگان در شهرستان بم دایر خواهد شد.

چوگان

مریم کاظمی پور در حاشیه آیین ملی چوگان در بم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاستی که وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون چوگان در پیش گرفته تمرکززدایی است که برگزای مسابقات از پایتخت خارج و به سایر استان های کشور برده شود.

وی ادامه داد: هویت سازی، رسالت ورزش به عنوان یک رویکرد اجتماعی است و بخشی از اصول اولیه رقابت‌ها، توجه به آیین های ارزشمند هویتی و ملی ایرانیان باستان است.

چوگان

کد خبر 144307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha