تعداد خانه های مسکونی در اختیار بانک های خصوصی مشخص شد

بر اساس بررسی های صورت گرفته و مستندات موجود، مالکیت ۱۸۶ واحد مسکونی در اختیار ۱۵ بانک و موسسه اعتباری عضو کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی است.

به گزارش پرشین خودرو، محمدرضا جمشیدی دبیرکل کانون بانکها و موسسات اعتباری خصوصی، با اعلام این خبر اظهار داشت: به تازگی برخی رسانه ها خبری با عنوان «وجود ۲۰۰ هزارخانه خالی متعلق به بانک ها» به نقل از یک مقام مسئول دستگاه اجرایی منتشر کردند که این خبر به هیچ وجه واقعی نیست.

وی تصریح کرد: در این خصوص به درخواست بانک ها و موسسات اعتباری نامه ای از سوی بانک مرکزی تنظیم و برای این دستگاه اجرایی ارسال شد تا مستندات مربوط به آمار خانه های خالی بانک های عامل را به تفکیک تعداد، نوع و موقعیت جغرافیایی اعلام کنند.

جمشیدی تاکید کرد: به رغم گذشت چند ماه، تا کنون توفیقی در وصول پاسخ به مکاتبات متعدد صورت گرفته در این خصوص حاصل نشده است. اما براساس بررسی های صورت گرفته و همچنین مستندات موجود تنها مالکیت ۱۸۶ واحد مسکونی در اختیار ۱۵ بانک و موسسه اعتباری خصوصی عضو این کانون می باشد.

وی افزود: بر اساس گزارش های واصله تعدادی از این واحد ها برای اقامت روسای شعب در شهرستان ها می باشد و تعداد اندکی نیز برای استقرار موقت ماموران اعزامی از مرکز به شهرهای ذی ربط در طبقه فوقانی این شعب قرار دارند.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در پایان خاطرنشان کرد: بیشتر ۱۸۶ واحد به لحاظ وثیقه بودن مطالبات بانک ها با آرای مراجع قضایی به تملیک بانکها درآمده و حسب مقررات بانک مرکزی به تدریج آماده فروش از طریق مزایده می شود که شاهد انتشار آگهی فروش آن در جراید کثیر الانتشار هستیم.

کد خبر 144683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha