ایران خودرو برای همسان‌سازی استانداردها، آماده امضای تفاهم‌نامه با طرف روسی است / روند صادرات خودرو تارا به روسیه در حال انجام است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت لازم، برای همسان‌سازی استانداردها، آماده امضای تفاهم‌نامه با طرف روسی هستیم.

به گزارش پرشین خودرو، علیمردان عظیمی در جریان بازدید هیات عالی‌رتبه استاندارد روسیه از گروه صنعتی ایران‌ خودرو گفت: ایران‌خودرو با وجود مقررات سخت‌گیرانه سازمان ملی استاندارد ایران و تحریم‌های صورت‌گرفته، تمامی اصول و قوانین استاندارد را با جدیت دنبال و اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت لازم، برای همسان‌سازی استانداردها، آماده امضای تفاهم‌نامه با طرف روسی هستیم.

عظیمی با اشاره به برنامه صادرات محصولات ایران‌خودرو به روسیه اظهار کرد: با توجه به موافقت‌های صورت‌ گرفته، روند صادرات محصولات ایران‌ خودرو به روسیه در حال انجام است که در مرحله اول، شاهد عرضه محصول «تارا» در بازار روسیه هستیم و امیدوارم با ایجاد شرایط، همکاری‌ها را گسترش دهیم.

رئیس استاندارد روسیه در ایران خودرو

رییس استاندارد روسیه نیز در این دیدار خواستار همکاری ایران‌خودرو برای توسعه و ارتقای استاندارد در صنعت خودروسازی روسیه شد.

آنتون شالایف، همگام‌سازی استاندارد ایران و روسیه را مهم دانست و گفت: برای آغاز همکاری و مذاکره تا رسیدن به نتیجه مطلوب آمادگی داریم، هرچند این راه آسان نیست، ولی نیت همکاری می‌تواند راه را به ما نشان دهد تا در آینده شاهد نتیجه مطلوب برای دو طرف باشیم.

وی با اشاره به تفاهمات مطرح شده با ایران‌خودرو اظهار کرد: توافقات استاندارد دو کشور، زمینه حضور صنایع ایرانی را در بازار روسیه فراهم می کند.

شالایف افزود: نکته مهمی که باید مد نظر قرار گیرد، این است که بخش مهمی از این تفاهم، مرتبط با حوزه خودروسازی بوده و لازم است کارگروهی برای عملیاتی کردن آن تشکیل شود.

وی با اشاره به اراده قطعی مسوولان جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای گسترش همکاری فی‌مابین اظهار کرد: هر چند راه دشوار است، اما برای عملیاتی کردن مذاکرات مصمم هستیم.

در پایان، میهمانان روسی، از خطوط تولید تارا و همچنین مرکز تحقیقات ایران‌خودرو بازدید کردند.

خاطرنشان می شود رییس استاندارد روسیه در راس هیاتی برای امضای برنامه اجرایی و ادامه مذاکرات و همکاری‌های دوجانبه که از دو سال پیش در دستور کار قرار گرفته، به ایران سفر کرده است.

کد خبر 144728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha