برنامه تولید سایپادیزل برای سال ۱۴۰۳ تشریح شد

مدیرعامل شرکت سایپادیزل گفت: با توجه به روند مناسب رفع موانع تولید به ویژه انجام تعهدات معوق کامیون‌های ولوو، برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص افزایش تیراژ تولید محصولات در ۶ ماهه دوم سال جاری صورت پذیرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، سید احمد میررفیع، با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت سایپادیزل از ۳۸۷ تعهد معوق کامیون‌های ولوو که در ابتدای سال ۱۴۰۲ با آن مواجه بود، توانست تا پایان سال قبل تعداد ۲۱۱ دستگاه را رفع تعهد کند و از ابتدای سال جاری تا خرداد ماه نیز ۱۲۰ دستگاه دیگر رفع تعهد شد که این امر نشان از رشد ۸۴ درصدی در این بخش دارد. لذا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش بینی می‌شود روند ایفای کمتر از ۶۰ تعهد باقیمانده نیز طی ماه‌های آتی با سرعت بیشتری ادامه یابد و در نهایت به صفر برسد.

مدیرعامل شرکت سایپادیزل با اشاره به حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از فعالیت‌های این شرکت برای افزایش تیراژ تولید پس از رفع موانع موجود، تصریح کرد: بر اساس مجوزهای اخذ شده از نهادهای ذیربط، برنامه‌ریزی لازم برای افزایش تولید سایپادیزل در سال جاری به میزان ۳۵۰ درصد نسبت به سال گذشته صورت گرفته که در صورت تخصیص ارز لازم، ۷۳۰۰ دستگاه از انواع محصولات تجاری در سایپادیزل تولید و روانه بازار خواهد شد و بر این اساس شاهد رونق تولید محصولات در ۶ ماهه دوم سال خواهیم بود.

مجمع سایپادیزل

وی که در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپادیزل سخن می گفت، مذاکرات اخیر با شرکای تجاری نظیر دانگ فنگ و فوتون را مثبت و اثربخش ارزیابی کرد و یادآور شد: با توجه به رویکرد مناسبی که میان سایپادیزل و طرف‌های خارجی وجود دارد، تأمین مالی و سفارش‌گذاری‌های لازم برای تولید محصولات صورت گرفته و به زودی محموله‌های CKD از کشور مبدأ به سایپادیزل ارسال خواهد شد.

نایب رئیس هیأت مدیره شرکت سایپادیزل با اشاره به رویکرد وزارت صمت در خصوص توسعه خودروهای برقی در کشور افزود: نمونه برقی کامیونت ۶ تن فوتون در حال سپری کردن آزمون‌ها و اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه است و سایپادیزل برنامه تولید هزار دستگاه از این محصول را پس از اخذ تأییدیه‌های لازم از سوی مبادی ذیربط در دستور کار خود قرار داده است. همچنین تولید کامیونت فوتون با گیربکس اتوماتیک در تناژ ۶ و ۸.۵ تن و کامیونت‌های کمپرسی ۶ تن و باری ۱۰ تن از دیگر برنامه‌های سایپادیزل در زمینه توسعه محصول در سال جاری خواهد بود.  

میررفیع بیان کرد: سایپادیزل در سال جاری افزایش عمق داخلی سازی محصولات را نیز در برنامه‌ خود قرار داده که بر این اساس مذاکرات خوبی با شرکای خارجی در جریان است تا بتوان با افزایش داخلی سازی محصولات و در نهایت تولید محصول کاملا داخلی سازی شده، پشتوانه مناسبی برای شرکت سایپادیزل ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت سایپادیزل در پایان با تشکر از تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان این مجموعه صنعتی و همراهی، همدلی و سعه صدر سهامداران، ابراز امیدواری کرد: به یاری خداوند و رفع تعهدات معوق و با توجه به افزایش تولید و توسعه محصول، چشم انداز سایپادیزل روشن و نوید بخش روزهای خوب خواهد بود.  

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپادیزل برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۶۰ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه در محل سالن همایش صنعتگران این شرکت برگزار شد.

کد خبر 145420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha