خودرو پروژه TF۲۱ تولید نمی شود! + دلیل توقف تولید جانشین پژو ۲۰۷

معاون طراحی محصول ایران خودرو از توقف پروژه TF۲۱ این شرکت که پروژه‌ای برای جانشینی با خودرو پژو ۲۰۷ بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پروژه TF۲۱ قرار بود جایگزینی ملی برای پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ باشد که بر روی پلتفرم P۲۰۰ توسعه یافته و ابعادی شبیه به پژو ۲۰۶ داشت.

این خودرو نیز قرار بود مانند دیگر عضو جدید ایران خودرو یعنی ری‌را در چند تیپ به بازار عرضه شود تا اقشار مختلف جامعه بتوانند از آن استفاده کنند. پروژه TF۲۱ قرار بود ابتدا با پیشرانه TU۵ پلاس به بازار عرضه شود و در مرحله بعد با پیشرانه IK۳ که یک پیشرانه ۳ سیلندر بسیار کم مصرف و اقتصادی داخلی است پا به جاده‌های ایران بگذارد. با گذشت حدود ۲۱ ماه از زمان رونمایی این خودرو، سرنوشت این پروژه را از معاونت تحقیق و طراحی ایران خودرو جویا شدیم.

مهدی رادمنش، در گفت‌وگو با خبرنگار پرشین خودرو، دلیل توقف پروژه TF۲۱ را مباحث قیمتی و استانداردی دانست و گفت: نکته اول در ادامه پروژه TF۲۱ مربوط به قیمت محصول است که متناسب با خودرو پژو ۲۰۷ نبود.

پروژه TF21

وی افزود: در تحقیقاتی که انجام دادیم به این نتیجه دست یافتیم که سطوح آپشنی و قیمت محصول TF۲۱، برای جایگزینی این خودرو با پژو ۲۰۷ مناسب نیست.

پروژه TF21

رادمنش دلیل دیگر توقف این پروژه را دریافت مجوز استاندارد پژو ۲۰۷ عنوان و تصریح کرد: با دریافت مجوزهای استانداردی و رفع مشکلات تولید پژو ۲۰۷، دیگر پروژه TF۲۱ اقتصادی نبود و به همین دلیل این پروژه در ایران خودرو متوقف شد.

پروژه TF21

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین ایران خودرو خاطرنشان کرد: هر چند پروژه TF۲۱ به طور کامل متوقف شده، اما ممکن است در آینده و به فراخور شرایط، این پروژه دوباره آغاز شود.

پروژه TF21

یادآور می شود که پروژه TF۲۱ در مهرماه ۱۴۰۱ و با حضور رئیس سازملی استاندارد ایران و مدیرعامل وقت ایران خودرو، رونمایی و معرفی شده بود. زمانی این پروژه رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت که سخت‌گیری‌های زیادی از سوی سازمان استاندارد بر خودروسازان تحمیل شد اما با اتفاقاتی که در حوزه استانداردسازی خودروهای داخلی رخ داد، این پروژه نیز متوقف شد.

کد خبر 145511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha