ثبت نام بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ آغاز شد + لیست خودروهای عرضه شده

ثبت نام جدید خودروهای وارداتی برای عموم با فروش ۳۶ خودرو وارداتی در سامانه عرضه خودروهای وارداتی آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو، در اطلاعیه ای از سوی سامانه عرضه خودروهای وارداتی از ثبت‌نام جدید و فروش فوق العاده تیرماه ۱۴۰۳ خبر داده شد.

در پی ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو توسط وزارت صمت، فرآیند ثبت نام و تحویل خودروهای وارداتی در چند مرحله تنظیم شده است که احتمالاً مرحله تحویل، تا انتهای سال جاری ادامه خواهد داشت. نخستین مرحله ثبت نام بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ در اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز و در فروردین ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد. پس از آن، از مهرماه ۱۴۰۲ فراخوان ثبت نام جهت تعیین تکلیف برندگان سامانه آغاز و از اواخر پاییز همان سال نیز فرآیند تحویل خودروهای این مرحله به تدریج آغاز شد.

در حال حاضر، تحویل بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲ به برندگان مرحله اول در حال انجام است. با توجه به گزارش‌ها، تاکنون تعداد قابل توجهی از خودروها به دست خریداران رسیده‌اند.

در این گزارش نگاهی به لیست بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ خواهیم داشت و به شرایط ثبت نام و خرید بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت.

آغاز ثبت نام بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ از ۱۹ تیر امسال

145534 - بهترین خودروهای وارداتی 1402؛ بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲؛ قیمت بهترین خودروهای وارداتی 1402

براساس این اطلاعیه، به اطلاع تمام افراد واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری (مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت) می‌رساند، از روز سه‌شنبه مورخ  ۱۹ /۰۴/ ۱۴۰۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز یکشنبه ۲۴ /۰۴/ ۱۴۰۳ امکان ثبت‌نام فراهم خواهد بود. متقاضیان می‌توانند در این مدت با مراجعه به سامانه یکپارچه عرضه بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام و انتخاب پنج اولویت از سبد محصولات اعلامی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی وزارت صمت به نشانی saleauto.ir اقدام کنند.

متقاضیان باید از تاریخ دوشنبه  ۱۸ /۰۴/ ۱۴۰۳ تا ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۲۳ /۰۴/ ۱۴۰۳ یکی از حساب‌های خود را فقط نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ ۵ میلیارد ریال مسدود کنند.

آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و در سامانه عرضه خودروی وارداتی اولویت دارند تنها در این عرضه اولویت ایشان حفظ و در صورت عدم انتخاب پنج اولویت از سامانه حذف می شوند و در عرضه های آتی همانند سایر متقاضیان بر اساس شرایط اعلامی باید اقدام کنند.

آخرین مهلت برای ثبت نام خودروهای وارداتی ۱۴۰۲

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که آخرین مهلت برای انتخاب خودرو توسط متقاضیان طرح واردات خودرو در اسفند ۱۴۰۱، اواخر تیرماه ۱۴۰۳ خواهد بود.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت در این خصوص گفت: «این آخرین فرصت برای این گروه از متقاضیان است و در صورت عدم انتخاب خودرو در موعد مقرر، از طرح حذف خواهند شد».

وی همچنین در خصوص برنامه‌های آتی طرح واردات خودرو اظهار داشت: «احتمالاً در عرضه اواخر تیرماه، سامانه عرضه خودروهای وارداتی برای ثبت‌نام از افراد جدید نیز باز خواهد شد. با این حال، جزئیات مربوط به مدل بعدی عرضه خودروهای وارداتی هنوز نهایی نشده است».

متقاضیان طرح واردات خودرو در اسفند ۱۴۰۱ می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه فروش خودرو نسبت به انتخاب خودروی مورد نظر خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که عدم انتخاب خودرو در موعد مقرر به منزله انصراف از طرح تلقی خواهد شد.

لیست بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی               واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
۱ برساوش Toyota Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۳

۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰

۲ آمیتیس گستر نگاه پیشگام NISSAN Sylphy ۱۷.۵۷۸.۴۰۰.۰۰۰
۳ مکث موتور Venucia D۶۰ plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۴ مکث موتور Venucia Star ۱۹.۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰
۵ مکث موتور Venucia Big V ۱۶.۷۶۷.۰۰۰.۰۰۰
۶ جهان نوین آریا NISSAN Sunny ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۷ پارسیان موتور Fiat R۵۰۰ ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۸ بی ام کار Bestune T۷۷ ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۹ پارس ساتر هوشمند SKODA SUPERB A/T ۱.۴T MODEL۲۰۲۳ ۲۲.۲۴۲.۴۰۰.۰۰۰
۱۰ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳ ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۱۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin ۱۸۰۰ cc ۲۰۲۳ ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۱۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳ ۲۰.۱۴۶.۲۰۰.۰۰۰
۱۳ ماموت خودرو JETTA VS۷ ۱.۴CC ۲۰.۷۶۴.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ نامی خودرو NISSAN Sylphy ۱۹.۴۴۰.۸۰۰.۰۰۰
۱۵ نامی خودرو NISSAN Qashqai ۲۲.۳۹۱.۶۰۰.۰۰۰
۱۶ راساموتور خاور میانه GAC GS۳ ۱۴.۹۱۴.۷۰۰.۰۰۰
۱۷ راساموتور خاور میانه GAC Emkoo ۱۸.۲۲۲.۶۰۰.۰۰۰
۱۸ راساموتور خاور میانه GAC Empow ۱۶.۵۴۴.۷۰۰.۰۰۰

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌ شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲ - قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب خودروهای وارداتی در مبادی ورودی               واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب در مبادی ورودی
۱ بی ام کار SsangYong Korando ۲wd ۱۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ بی ام کار SsangYong Korando awd ۱۹.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ بی ام کار Haval ۱۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ آذریورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ آذریورد سال Honda HR-V ۱۶.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ آرین پارس موتور Lamari Ema-HEV ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ راساموتور خاور میانه Suzuki Grand Vitara ۱۶.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۸ راساموتور خاور میانه Suzuki Baleno ۱۲.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۹ راساموتور خاور میانه Suzuki Ciaz ۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ دیار خودرو BAIC X۵۵  تک رنگ ۱۴.۹۵۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۱ دیار خودرو BAIC X۵۵ دورنگ ۱۵.۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۲ ماموت خودرو JETTA VS۵ ۱.۴CC ۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۳ آریاک کار Toyota Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۳ ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ آریاک کار Toyota Corolla ۱۲۰۰ ۲۰۲۴ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۵ آریاک کار Toyota Levin ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۶ آریاک کار Toyota Corolla Crass ۲۰۲۴ ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۷ اتوموبیل سازی فردا MG MG۵ ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۸ اتوموبیل سازی فردا MG MG-GT ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌ شود.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق  آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- با وکالتی کردن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

پیشتر در گزارش اخبار مربوط به واردات، ثبت نام و عرضه خودروهای جانبازان، لیست بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ برای جانبازان را بررسی نمودیم.

شرایط ورود بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ به بازار

145534 - بهترین خودروهای وارداتی 1402؛ بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲؛ قیمت بهترین خودروهای وارداتی 1402

هیئت وزیران در راستای ساماندهی بازار خودرو و حمایت از تولید داخلی، آیین‌نامه جدیدی را برای واردات خودروهای صفر به تصویب رساند.

بر اساس این آیین‌نامه که در اوایل شهریور ۱۴۰۲ ابلاغ شد، واردات خودروهای صفر به شرایط ذیل محدود می‌شود:

  • محدودیت قیمت: فقط واردات خودروهایی با قیمت زیر ۲۰ هزار یورو مجاز است و اولویت با خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو خواهد بود.
  • ثبت سفارش و تخصیص ارز: تخلیه خودروها بدون ثبت سفارش و تخصیص ارز رسمی ممنوع است.
  • عرضه در بورس کالا: خودروهای وارد شده صرفاً در بورس کالا عرضه خواهند شد.
  • تعیین نرخ سود بازرگانی: نرخ سود بازرگانی خودروهای وارد شده توسط کارگروهی متشکل از وزارت صمت، اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه بر اساس ارزش خودروها تعیین خواهد شد. این نرخ باید مابه‌التفاوت قیمت پایه با قیمت نهایی بورس کالا باشد و به گونه‌ای عادلانه تعیین شود.
  • سود بازرگانی قطعی: کارگروه مذکور موظف به تعیین سود بازرگانی قطعی در زمان فروش بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲ نیز خواهد بود.
  • حمایت از تولید داخلی: وزارت صمت موظف است با ایجاد مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاری و تولید خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو، بخشی از واردات را به سمت رونق تولید داخلی سوق دهد.
  • واردات برای حمل‌ونقل عمومی: واردات خودروهای سواری در قالب سرمایه‌گذاری خارجی فقط برای استفاده در شبکه حمل‌ونقل عمومی مجاز خواهد بود.
  • محدودیت در مناطق آزاد: واردات خودرو در مناطق آزاد تجاری و صنعتی صرفاً به خودروهای هیبریدی یا برقی محدود می‌شود و خود واردکنندگان موظف به احداث ایستگاه‌های مخصوص شارژ این خودروها خواهند بود.
  • تعیین نحوه تأمین ارز و خدمات پس از فروش: وزارت صمت و بانک مرکزی با همکاری یکدیگر چگونگی تأمین و تخصیص ارز، خدمات پس از فروش و نحوه تأیید صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای واردکنندگان را مشخص خواهند کرد.

سخن آخر

با ابلاغ آیین‌نامه جدید ورود بهترین خودروهای وارداتی ۱۴۰۲ به کشور و عرضه برای مشتریان، شاهد حضور طیف وسیعی از خودروهای جدید در سطوح قیمتی مختلف در بازار کشور خواهیم بود. این تنوع، فرصتی بی‌نظیر را برای خریداران فراهم می‌کند تا با توجه به نیازها، سلیقه و بودجه خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

علاوه بر این، تمرکز بر واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو و حمایت از تولید داخلی، نویدبخش رونق هر چه بیشتر این صنعت در سال‌های آینده خواهد بود. انتظار می‌رود با اجرای دقیق این آیین‌نامه، شاهد ثبات در بازار خودرو، ارتقای کیفیت خودروهای وارداتی، حمایت از تولید داخلی و در نهایت، رضایت هر چه بیشتر مصرف‌کنندگان از بهترین ماشینهای وارداتی ۱۴۰۲ باشیم./

کد خبر 145534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha