3 چرخه برقی «مورگان» مدرن ترین خودرو کلاسیک دنیا!+تصاویر

پرشین خودرو: ترکیب سنت و مدرنتیه، تیتر رایجی برای بسیاری مطالب و مقالات در حوزه صنعت خودروست، اما اینبار این تیتر بیش از هر جای دیگری درست به نظر می رسد.

به گزارش «پرشین خودرو»، دیجیاتو نوشت: شرکت کوچک انگلیسی مورگان که به ساخت خودروهایی با طراحی old fashion مشهور است و حتی بدنه برخی مدل های خود را از چوب می سازد، دست به نوآوری در زیر پوسته کلاسیک محصولات خود زدهاست.

MORG-1

مورگان البته همانند گذشته های دور از چوب در ساخت خودروهایش استفاده می کند در طی اقدامی جالب توجه، طراحی گذشته را به فن آوری روز دنیای خودروسازی گره زده است و با استفاده از موتور الکتریکی یک خودروی 3 چرخ تمام الکتریکی را به نمایشگاه ژنو آورده است.

MORG-2

در گذشته شرکت مورگان این خودرو را به یک موتور 2 سیلندر مجهز کرده بود اما حال از یک موتور برقی با قدرت 61 اسب بخار نیرو می گیرد  که چرخ عقبی را به حرکت در می آورد.

بسته باتری این خودرو هم 20kwh ظرفیت دارد و این مورگان 3 چرخ را به اندازه 150 مایل با یک بار شارژ به حرکت در می آورد. وزن کمتر از 500 کیلوگرمی آن باعث می شود که در عرض 9 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن هم معادل 90 مایل بر ساعت است.

MORG-4

در بخش هایی از این خودرو شما همچنان می توانید استفاده از چوب در ساخت آن را مشاهده کنید اما بدنه و پنل ها به صورت کامل از کربن ساخته شده اند.

گفتنی است که این خودرو سه چرخ علیرغم متفاوت بودن در ظاهر و باطن و جذابیت زیاد، از نظر پایداری چندان نتایج خوبی کسب نکرده است و نمی تواند در حد و اندازه یک خودرو اسپرت، سریع و مهیج باشد.

MORG-5

قیمت آن در حدود 30 هزار پوند است که هم قیمت یک نیسان لیف برقی می شود. در پایان باید منتظر ماند و دید که آیا این مورگان می تواند خریداران این دست از خودروها را ارضا کند یا خیر؟

MORG-6

 

کد خبر 70163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha