انتقاد معاون اورژانس از کیفیت پایین خودروها

پرشین خودرو:معاون عملیات اورژانس از پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرد و بی‌توجهی خودروسازان را عامل افزایش مرگ و میر و معلولیت‌های سوانح ترافیکی دانست.

به گزارش پرشین خودرو،به نقل ازتسنیم، حسن نوری در رزمایش آغاز طرح زمستانه 96 با اشاره به بالا بودن آمار تلفات ناشی از سوانح ترافیکی در جاده‌های کشور اظهار کرد: سال گذشته متاسفانه حدود 16 هزار نفر جان خود را در سوانح ترافیکی از دست دادند و حدود 600 هزار نفر نیز در اثر این حوادث به بیمارستان منتقل شدند. این در حالی است که سوانح ترافیکی در کشورمان اولین عامل مرگ در سنین 15 تا 49 سال است.

معاون عملیات اورژانس با تاکید بر اینکه طرح زمستانه با هدف کاهش مرگ و میر و معلولیت‌های ناشی از سوانح ترافیکی اجرایی می‌شود افزود: وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با به کارگیری ناوگان زمینی و هوایی خود آمادگی مشارکت در این طرح را دارند و براساس هماهنگی‌های به عمل آمده توان لجستیکی و انسانی خاصی در طول اجرای این طرح به کار گرفته خواهد شد.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده 882 پایگاه اورژانس شهری، 1423 پایگاه اورژانس جاده‌ای، 34 بالگرد اورژانس، 2 اورژانس دریایی، 234 موتورآمبولانس، 4726 دستگاه آمبولانس و 64 اتوبوس آمبولانس در این طرح مشارکت دارند و 15 هزار تکنسین اورژانس نیز در طرح زمستانه 96 حضور خواهند داشت.

نوری با اشاره به آمار تخت‌های اورژانس بیمارستانی از اضافه شدن 2 هزار و 400 تخت جدید اورژانس بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر این موارد 2240 آمبولانس نیز خریداری شده که بخش اعظم آن وارد ناوگان اورژانس شده و مابقی نیز در آینده نزدیک به این ناوگان تزریق خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته 2 میلیون و 850 هزار عملیات فوریت پزشکی توسط همکاران ما در اورژانس کشور انجام شد که 650 هزار مورد آنها مربوط به سوانح ترافیکی بود که به دنبال 537 نفر مصدوم به مراکز درمانی بیمارستانی انتقال داده شده است. این در حالی است که اورژانس هوایی ما نیز بیش از 9 هزار انتقال هوایی مصدومان را انجام دهند.

نوری در پایان با انتقاد از کیفیت پایین خودروهای داخلی گفت: متاسفانه کم توجهی خودروسازان به مسائل ایمنی باعث افزایش تلفات و معلولیت‌های ناشی از سوانح ترافیکی شده است و امیدواریم در طول اجرای این طرح با همکاری مردم و تمام دستگاه‌ها شاهد کمترین تلفات و حوادث باشیم.

کد خبر 86138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha