کد خبر 108921
۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
پیش‌بینی آینده صنعت هوایی در سال 2019

پرشین خودرو: کارشناسان فعال در صنعت هوایی و هوانوردی به تازگی در گزارشی از جدیدترین پیش‌بینی‌های خود برای آینده پیش روی این حوزه در سال جاری 2019 میلادی سخن گفته‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، با توجه به پیش‌بینی کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و افزایش بحران های اقتصادی و قیمت سوخت در جهان، بسیاری از کارشناسان پیش‌تر برآورد کرده بودند که صنعت هوانوردی و کسب و کار شرکت‌های هواپیمایی در جهان با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

حالا در تازه‌ترین گزارشی که این کارشناسان منتشر کرده‌اند، موارد متعددی ذکر شده است که همه آنها می‌توانند در صورت رخ دادن، اتفاقات مهمی در صنعت هوایی جهان به شمار بیایند.

۱. کاهش قابل توجه در میزان سودآوری

ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی متعددی در جهان به دلیل دست و پنجه نرم کردن شهروندان کشورهای مختلف با بحران های شدید اقتصادی و کاهش نرخ سفرهای هوایی و توریسم، مجبورند که در رقابت تنگاتنگی که میان آنها برقرار است، قیمت های تور و بلیت های هواپیماهای خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند که همین مساله تاثیر منفی بزرگی بر میزان سودآوری و درآمدزایی سالانه آنها می‌گذارد.۲. افزایش قیمت سوخت

قیمت سوخت نیز یکی از مهم ترین مولفه های اصلی و اساسی در کاهش میزان سفرهای هوایی در جهان به شمار می رود. ایرلاین ها نیز تحت تاثیر افزایش قابل ملاحظه قیمت سوخت و بنزین موردنیاز برای هواپیماهای خود و جلوگیری از زیان دهی مالی مجبورند نرخ بلیت سفرهای هوایی را افزایش دهند که این امر نیز در نهایت به روند نزولی صنعت هوانوردی در جهان ختم خواهد شد.
 

 

صنعت هوایی

 


۳. احتمال ادغام ایرلاین های مختلف

در بسیاری از کشورهای جهان بخصوص آنهایی که تحت تحریم های اقتصادی و کمبود بودجه برای تامین نیازهای صنعت هوایی مواجه شده اند، خیل عظیمی از شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها با خطر ورشکستگی و انحلال روبرو هستند که همواره یکی از بهترین راهکارهای ممکن برای جلوگیری از این اتفاق، امکان ادغام دو یا چند ایرلاینی است که با یکدیگر سر موضوعات مربوطه به توافق می‌رسند.۴. کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی

از آنجایی که قیمت سوخت و برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار موجب شده است که قیمت نهایی نرخ بلیت سفرهای هوایی بیشتر از گذشته شود، بسیاری از شهروندانی که قصد سفر به جاهای مختلفی از جهان و یا کشور خود را دارند، ترجیح می دهند که از گزینه های جایگزین سفرهای هوایی همچون قطار، اتوبوس و خودروی شخصی استفاده کنند تا هزینه های سفر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.۵. ورود تکنولوژی های جدید به صنعت هوایی

با توجه به آنکه تکنولوژی‌های جدید به تمامی حوزه ها و صنایع مختلف نفوذ و ورود پیدا کرده است، انتظار می رود که فناوری به صنعت هوایی نیز کمک بسزایی کند و موجب تسهیل در کار کادر پرواز، خلبانان، مسئولان برج مراقبت، اداره گمرک در فرودگاه، مسئولان و ماموران امنیتی و مسافران شود.

در یکی از جدیدترین نظرسنجی و تحقیقات صورت گرفته، کارشناسان دریافتند که مسافران برای کاهش زمان چکاپ های امنیتی قبل و بعد از پرواز و جلوگیری از ایستادن در صفوف طولانی برای بررسی گذرنامه، بلیت و احراز هویت، فرودگاه‌های سراسر جهان باید از فناوری های تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی بهره‌گیری کنند.

آنها همچنین از ایرلاین ها و شرکت های هواپیماسازی انتظار دارند که خدمات سرگرم کننده بهتری را برای آنها در طول مدت زمان پرواز حتی در کلاس های اکونومی تدارک ببینند که از جمله مهم ترین آنها می توان امکان اتصال به اینترنت وای فای در تمام هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کشورهای مختلف اشاره کرد.

کد خبر 108921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha