کد خبر 131800
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
بیت کوین را به رسمیت نمی شناسم!

کمتر از دو ماه پس از اینکه مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت برای خودروهای برقی خود قبول می‌کند، ایلان ماسک حالا در تضاد کامل با گفته قبلی خود اعلام کرده است که دیگر این ارز مجازی را به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش پرشین خودرو، ایلان ماسک، با بیان این مطلب و با اشاره به افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و نقل و انتقال بیت کوین مخصوصاً زغال سنگ که بیشترین آلایندگی را دارد، در توییتر اعلام کرد شرکتش نگران مقدار انرژی است که برای استخراج بیت‌کوین استفاده می‌شود.

استخراج و نقل و انتقال بیت کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد استخراج بیت کوین فقط در چین تا 2024 نیاز به 297 تراوات در ساعت انرژی دارد که معادل 5.4 درصد از تولید گازهای آلاینده مربوط به برق در این کشور می‌شود یعنی تولید 130 میلیون تن دی اکسید کربن.

ماسک اشاره کرد ارزهای مجازی ایده خوبی در بسیاری موارد هستند و آینده خوبی پیش رو دارند ولی ارزش آلوده کردن محیط زیست را ندارند.

وی گفت: شرکت تسلا هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد ولی هر زمان که استخراج این ارز مجازی آسیب کمتری به محیط زیست برساند، از آن برای نقل و انتقال‌ها استفاده خواهد کرد. در این بین، تسلا به دنبال استفاده از سایر ارزهای مجازی است که آلایندگی کمتری نسبت به بیت کوین داشته باشند.

شرکت تسلا پس از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین در اوایل سال جاری میلادی یکی از بزرگترین عوامل نوسان قیمت این ارز مجازی بوده است.

کد خبر 131800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha