به زودی؛ بوگاتی سنتودیچی تحویل خریداران می شود

بوگاتی سنتودیچی در مقایسه با برخی از محصولات دیگر بوگاتی قیمت کمتری دارد اما مشتریان برای خرید این خودرو باید هشت میلیون یورو پرداخت کنند.

به گزارش پرشین خودرو، فقط ۱۰ دستگاه از خودرو بوگاتی سنتودیچی(Bugatti Centodieci) تولید خواهد شد.

رونمایی از محصول سنتودیچی شرکت بوگاتی در سال ۲۰۱۹ انجام شد و با توجه به شیوع کرونا و تاخیرهای ایجاد شده در طراحی های تکمیلی، آزمایش اولیه این خودرو نخستین بار در اواخر سال قبل و توسط ۲۷ مهندس این شرکت در امریکا انجام شد.

این خودرو نسبت به نسل های قبلی بوگاتی از ظاهری متفاوت تر و همچنین یک سیستم خنک کننده پیشرفته برخوردار خواهد بود. با تغییرات ایجاد شده در سیستم تهویه هوای موتور، مقاومت موتور در برابر گرما تا ۴۵ درجه سانتی گراد افزایش یافته که باعث می شود هنگام رسیدن به حداکثر سرعت و یا طی مسافت طولانی ریسک وارد شدن فشار به موتور به حداقل برسد.

 

بوگاتی


سنتودیچی از یک موتور توربو شارژ هشت لیتری ۱۶ سیلندر بهره می برد که به آن توان ۱۶۰۰ اسب بخار (۱۱۷۶ کیلووات) می دهد. سرعت این خودرو طی ۲.۵ ثانیه از صفر کیلومتر بر ساعتبه ۱۰۰کیلومتر بر ساعت می رسد و تنها ۱۳.۱ ثانیه زمان لازم است تا سرنشینان خودرو، سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کنند. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

به گفته بوگاتی پس از انجام آزمایشات ایمنی خودرو در آمریکا، سنتودیچی برای سنجش دوام قطعات و کیفیت سنجی عملکرد موتور و آلایندگی های زیست محیطی در یک مسافت ۳۰ هزار کیلومتری در اروپا آزمایش خواهد شد و در صورتی که مشکل خاصی طی این دو مرحله پیش نیاید، کار ساخت نمونه های نهایی برای تحویب به مشتریانی که قبلا برای دریافت خودرو سفارش داده اند آغاز خواهد شد.

کد خبر 134815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha