تحویل خودروهای وارداتی در ۶ ماه آینده انجام می‌شود! / انجام پلاک گذاری خودروهای وارداتی موقع تحویل

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در مرحله اول ۱۵۰ خودرو، در مرحله دوم ۳۵۰ خودرو و به‌ زودی ۸۵۰ خودروی وارداتی از گمرک غرب تهران وارد خواهد شد و طی شش ماه آینده تحویل‌ها انجام می‌شود و انتظار داریم خودروهای بیشتری نیز وارد شود!

به گزارش پرشین خودرو، مهدی ضیغمی، با اعلام این خبر و با بیان اینکه با ابلاغ قوانین در زمینه استاندارد، گمرک و محیط زیست واردات خودرو تسهیل شده است، اظهار داشت: واردکنندگان خودرو ارز مورد نیاز را دریافت کردند و به‌ زودی شاهد ترخیص خودروهای وارداتی بیشتری از گمرک خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از آذرماه سال گذشته موضوع واردات خودرو ابلاغ شد، اظهار کرد: از همان زمان رایزنی‌ها برای انجام این کار آغاز شد، زیرا مسیرهای وارداتی بسته بود و پیش از آن نیز تجربه تحریمی نداشتیم.

ضیغمی افزود: مشکلات را نمی‌توانستیم به سرعت بر طرف کنیم و باید قانون رعایت می‌شد، به همین دلیل با تمرکز بیشتری پیش رفتیم که نیازمند زمان بود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران خاطرنشان کرد: با قوانین موجود امکان واردات وجود نداشت و دست دولت باز نبود، زیرا این قوانین بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی تصویب شده بود و تغییر آن کار سختی بود.

ضیغمی گفت: از اول دی ماه ۱۴۰۱ به صورت فراقانونی مقرر شد تا شرایط واردات خودرو تسهیل شود و مقررات استاندارد و گمرک در اردیبهشت‌ماه امسال به صورت مصوبه ابلاغ شد تا واردات خودرو برای اولین بار انجام شود.

واردکنندگان خودرو ارز مورد نیاز را دریافت کردند

وی با اشاره به واردات خودرو با استاندارد یورو ۵ تاکید کرد: به‌زودی شاهد ترخیص خودروهای بیشتری خواهیم بود و روند واردات خودرو تسهیل خواهد شد و پلاک گذاری خودروهای وارداتی موقع تحویل انجام می‌شود.

ضیغمی اضافه کرد: حدود چهار هزار دستگاه خودرو تاکنون وارد گمرک شده و تعداد قابل توجهی از خودروهای وارداتی نیز در انتظار دریافت تاییدیه استاندارد است که با توجه به تغییرات در استانداردهای خودرویی به زودی تاییدیه استاندارد را خواهند کرد.

وی افزود: با اقدامات انجام شده، ‌ روز گذشته تعدادی خودروی زوتی ترخیص شد و طی هفته جاری و آینده نیز ترخیص خودروهای هیوندای آغاز خواهد شد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: با آغاز روند ترخیص خودرو ۵۱ دستگاه خودرو چانگان نیز از گمرکات ترخیص شد.

کد خبر 142747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha