کد خبر 142831
۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
موتورسیکلت‌های سنگین توقیفی چه می‌شود؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از عاقبت موتورسیکلت‌های سنگین توقیفی گفت.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدحسین حمیدی؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "پلیس با موتور سیکلت‌های سنگین توقیفی چه می‌کند" اظهار کرد: پلیس به صورت شبانه‌روز  و حتی در روزهای تعطیل بزرگراه‌های شهر را رصد می‌کند تا در صورت مشاهده موتور سیکلت‌های سنگین با آنها طبق قانون برخورد کند.

وی افزود: برخی از اقدامات پلیس در مواجه با موتورسیکلت‌سواران ایجابی (رفتارهای تشویقی و فرهنگی) و برخی دیگر سلبی (توقیف، جریمه و ... ) است؛ برخورد با موتورسیکلت‌های سنگین جزو برخوردهای سلبی پلیس به حساب می‌آید.

رئیس پلس راهور به چرایی برخورد سلبی پلیس با موتورسیکلت‌های سنگین اشاره و تصریح کرد: اکثر افرادی که موتورسیکلت سنگین دارند مدارک قانونی ورود به کشور ندارند و این موتورها جزو کالای قاچاق به حساب می‌آید.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که موتورسیکلت‌های سنگینی که توسط پلیس توقیف می‌شوند به پارکینگ منتقل می‌شوند تا مدارک آنها بررسی شود؛ به دلیل اینکه اغلب این موتورسیکلت‌های سنگین فاقد مدارک قانونی ورود به کشور هستند، ممکن است این موتورسیکلت‌ها در پارکینگ بماند تا فرسوده شود.

وی گفت: البته در برخی از موارد پلیس با کسب اجازه از مرجع قضایی از این موتور سیکلت‌های سنگین برای انجام ماموریت‌ها استفاده می‌کنند؛ یعنی برخی از موتور سیکلت‌های سنگین توقیفی در نهایت در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

موتورسیکلت‌هایی که حجمی بالای 300 سی‌سی دارند را موتور سنگین می‌گویند. به طور کلی در ایران موتورهایی با حجم بیشتر از 250 سی‌سی نمی‌تواند در خیابان‌ها تردد کنند.

منبع: تسنیم

کد خبر 142831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha