نمایشگاه خودروهای وارداتی برپا می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات خودروهای نو گفت: روال کاری واردات خودروهای نو انجام می‌شود و تعداد زیادی خودرو وارد شده که یک نمایشگاهی برپا می‌کنیم و مردم می‌توانند خودروها را ببینند.

به گزارش پرشین خودرو، عباس علی آبادی، با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده تنظیم و تدوین شد و به دولت ارسال شده است، اظهار داشت: این آیین نامه در جلسه هیات دولت مطرح و تصویب خواهد شد که در این بخش تسریع خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از تولید و عرضه خودروهای برقی به‌ صورت انبوه از سال آینده و اتوبوس‌های برقی در سال جاری خبر داد و گفت: تعداد زیادی خودرو آماده تحویل به مردم است و وزارت صمت تسهیل گری شرایط را فراهم می‌کند تا این خودروها به دست متقاضیان برسد و مردم نگران نباشند.

وی افزود: اختلاف‌نظرها بین سازمان استاندارد، محیط زیست و خودروسازان در مقررات و ضوابط بوده است که با دستور رئیس جمهور در حال گذر از این مشکل هستیم. مردم نگران نباشند؛ زیرا خودروها تولید شده‌اند و امسال رکورد تولید خودرو را خواهیم زد.

وزیر صمت گفت: در تحویل خودروها به مشتریان این موانع را بر می‌داریم و کسانی که به حساب خودروسازان یا سازمان حمایت پول واریز کردند خودروی خود را تحویل خواهند گرفت و روندها دنبال می‌شود و شرکت‌ها و خودروسازان به تعهدات خود عمل کنند.

علی‌آبادی ادامه داد: خودروهای مونتاژی هم تولید شده که به‌زودی اطلاعات آنها نیز اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسیر ساخت انبوه اتوبوس‌های برقی به صورت انبوه آغاز شده است، گفت: احتمالاً مردم تا آخر امسال تعداد قابل توجهی اتوبوس برقی در شهر مشاهده خواهند کرد و از این اتوبوس‌های برقی استفاده خواهیم کرد.

وزیر صمت، با اعلام اینکه سال آینده خودروهای برقی به‌صورت انبوه برای مردم عرضه خواهد شد، بیان کرد: ساخت موتورسیکلت برقی به‌ صورت تجاری آغاز شده و در زمینه تولید خودروی برقی نیز دو شرکت جلوتر از بقیه هستند، البته در ساخت موتورسیکلت به صورت تجاری بعضی ازشرکت‌ها کار را شروع کرده‌اند.

وزیر صمت در پایان با اشاره به واردات، خاطرنشان کرد: واردات خودروهای برقی که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند، نیز در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهند بود.

کد خبر 143304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha