۸۰ درصد اتوبوس های تولیدی با موتور بنز عرضه می شود / رونمایی از کشنده و کامیون برقی

مدیرعامل ایران خودرودیزل گفت: ۸۰ درصد اتوبوس های تولیدی، داخلی بوده و با موتور بنز و طراحی داخلی و بومی تولید و عرضه می شود.

به گزارش پرشین خودرو، جواد توسلی مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: بخشی از ون های تولیدی در ایران خودرودیزل نیز در حال داخلی سازی بوده و تا پایان سال به ۴۰ درصد داخلی سازی خواهد رسید.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل تصریح کرد: ما می توانیم ون و اتوبوس فرسوده کشور را طی پنج سال تولید و نوسازی کنیم.

وی که در حاشیه آیین تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا به وزارت کشور به مناسبت اربعین حسینی سخن می گفت، با اشاره به برنامه این شرکت برای توسعه محصول ون، گفت: بر اساس قرارداد با وزارت کشور، متعهد به تولید پنج هزار دستگاه ون هستیم که تاکنون دو هزار و ۳۰۰ دستگاه آن تولید شده است، برای تولید بخشی دیگر از این محصولات نیز منابعی تعریف و تامین شده و به زودی مابقی این محصولات تحویل خواهد شد.

آیین تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا به وزارت کشور


توسلی مهر با بیان این‌که تا پایان سال به عدد سه هزار و ۳۰۰ دستگاه تحویل ون و حدود یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به وزارت کشور خواهیم رسید، خاطرنشان کرد: میزان تعهدات ما به وزارت کشور، دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس است.

وی با اشاره به این‌که ظرفیت تولید ایران خودرو دیزل ۴۰ هزار دستگاه در سال است، بیان کرد: امیدواریم حاکمیت از این ظرفیت استفاده کرده و با واردات خودروهای دست دوم به ما فشار وارد نکنند. اخیرا ۱۴ هزار کشنده دست دوم وارد کشور شده که به زودی به یک بحران تبدیل خواهد شد؛ از سوی دیگر، با وجود این‌که رسما اعلام کرده ایم ظرفیت پاسخ‌گویی به همه نیازهای مسافری شهرداری ها در کشور را داریم، متاسفانه شاهد حرکت شهرداری ها به سمت واردات خودروهای دست دوم هستیم.
توسلی مهر با بیان این‌که ایران خودرو دیزل، به دلیل برخورداری از زنجیره ارزش تولید لیدر بازار خودروهای تجاری کشور است، عنوان کرد: زمان فرآیند تحقیق و توسعه تا تولید محصول جدید بسیار کوتاه شده، زیرا صاحب پلتفرم هستیم و تمامی این پلتفرم در داخل مجموعه تولید می شود.
وی با اشاره به تولید محصولات ون و اتوبوس، اظهار کرد: در حال تولید و عرضه اتوبوس آمبولانس هستیم که مانند بیمارستانی متحرک بوده و دارای ۹ تخت بیمارستانی است. این در حالی‌است که برای واردات هزار دستگاه آمبولانس مصوبه دریافت کرده اند.

آیین تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا به وزارت کشور


وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ون وانا با قدرت ۱۵۰ اسب بخار تولید می شود، اظهار کرد: اتوبوس دیزلی با ظرفیت سالانه هزار و ۵۰۰ دستگاه و اتوبوس برقی نیز به همین شکل تولید می‌شود.
به گفته وی، اگر اتوبوس برقی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود، در هر اتوبوس برقی، ۳۰ هزار دلار صرفه‌جویی منابع مالی طی یک سال محقق خواهد شد.
وی با بیان این‌که در سال جاری از محصول ون برقی رونمایی خواهد شد، عنوان کرد: ون بنزینی یورو پنج نیوفیس نیز در سال جاری رونمایی خواهد شد. امسال همچنین ون سقف بلند با قابلیت جابه جایی ۱۷ مسافر عرضه خواهد شد؛ در حال حاضر ۳۰ هزار دستگاه مینی بوس فرسوده در کشور وجود دارد که ون سقف بلند می تواند جایگزین آن‌ها شود، این ون هم‌چنین ظرفیت آمبولانس شدن را داراست.
توسلی مهر در پایان با بیان این‌که امسال کشنده برقی و کامیون برقی نیز رونمایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس، ما با شتاب بیش‌تری به سمت روند جهانی که برقی سازی محصولات دیزلی تا سال ۲۰۳۲ است پیش می رویم.

آیین تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا به وزارت کشور

کد خبر 143318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha