سال ۱۳۹۱، پژو فرانسه از کروز دسته سیم می خرید / ۳ هزار قطعه خودرو در کروز داخلی سازی شده است

شرکت صنایع تولیدی کروز از جمله شرکت هایی است که تاکنون توانسته با کمک ۲۵۰ نفر از نخبگان دانشگاهی بیش از ۳ هزار قطعه خودرو را داخلی سازی کند و در سال ۱۳۹۱ به پژو فرانسه، صادرات دسته سیم داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، ۲۹ مهر ماه روز جهانی صادرات بود؛ صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی نقش مهمی را در عرصه اقتصاد جهانی ایفا می کند. در دنیای امروز، مسئله حائز اهمیت بحث شناسایی بازارهای صادراتی و صادرات کالاست، چه از نوع فیزیکی و چه از نوع دانش بنیان آن؛ به گفته کارشناسان، در موضوع صادرات، شناسایی عوامل موثر بر اشتغال در صنایع با فناوری بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

یکی از صنایعی که توانایی صادرات دارد، شرکت های قطعه سازی هستند؛ آن چیزی که به خوبی می توان طی سال های گذشته دید، حضور پرقدرت شرکت های قطعه سازی در کشور است، شرکت هایی که اکنون با گذر از تحریم ها، به داخلی سازی قطعات خودرو پرداخته اند و مدیران آن می گویند "در صورت حمایت های لازم، راه صادرات را نیز در پیش خواهند گرفت".

شرکت صنایع تولیدی کروز از جمله شرکت هایی است که تاکنون توانسته با کمک ۲۵۰ نفر از نخبگان دانشگاهی بیش از سه هزار قطعه را داخلی سازی کند؛ این شرکت تولیدی، یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین مجموعه های قطعه سازی کشور است که طی سال های اخیر، بخش زیادی از نیاز خودروساز و بازار را در زمینه تامین قطعه برطرف کرده است و همواره این مجموعه قطعه ساز بر داخلی سازی قطعات تاکید ویژه دارد.

موضوع حائز اهمیت، توجه این شرکت قطعه سازی به صادرات است؛ این شرکت قطعه سازی، صادرات را راه عبور از جغرافیای تحریم به سوی تجارت آزاد می داند.

نادر سخا مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز، با تاکید بر اینکه باید در کنار تامین نیاز داخل، راه صادرات را برای ارتقای کیفیت پیش گرفت، گفت: قطعه‌سازان از گذشته ارتباطاتی با شرکت‌های خارجی به‌ ویژه در زمینه تبادل فناوری داشتند، اما در سال‌های گذشته ناشی از مسئله تحریم‌ها این ارتباط قطع شد و شدت تحریم‌ها به حدی بود که حتی به ایمیل‌های ارسالی شرکت‌ها پاسخ داده نمی‌شد.

وی ادامه داد: موهبت تحریم‌ها برای ما این بود که روی پای خود ایستادیم و به داخلی‌سازی روی آوردیم، اما در مجموع، ارتباط با دنیا برای توسعه فعالیت‌ها و عقب نماندن از جریان تولید و فناوری لازم است.

سخا با یادآوری صادرات دسته سیم به پژوی فرانسه از سوی شرکت کروز در دوره پیش از تحریم‌های نخست صنعت خودرو در سال ۱۳۹۱، اضافه کرد:‌ مسئولان این شرکت فرانسوی در مقطعی تصمیم داشتند تا تمام نیازهای خود در خطوط تولیدشان در سراسر جهان را از کروز تهیه و تامین کنند، همچنین پتانیسل بالایی در صادرات مباحث ریخته‌گری قطعات خودرو در کشور وجود داشت.

مدیر عامل شرکت کروز تاکید کرد: در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، با توجه به افزایش نرخ ارز تمایل جدی از سوی قطعه‌سازان ایرانی برای صادرات قطعات وجود دارد.

کارشناسان ورود به بازارهای بین‌المللی و صادرات محصولات و خدمات، به‌ ویژه محصولات فناورانه و دارای ارزش افزوده بالا، را راهی برای کمک به توسعه بازار شرکت‌ها می دانند؛ علاوه بر این موجب ارتقای کیفیت و رقابت‌پذیری محصولات و خدمات نیز خواهد شد که حرکت از اقتصاد نفتی به اقتصاد مبتنی بر نوآوری را تسریع می‌کند.

کد خبر 143733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha