نقش پررنگ رئیس جمهور در تولید انبوه خودروهای برقی

وزیر صمت با اشاره به نقش برجسته رئیس جمهور برای حل مشکلات مربوط به تایید استاندارد خودروهای برقی شرکت‌های مختلف ایرانی گفت: با تدبیر رئیس جمهور، مسیر تولید انبوه و تجاری‌سازی تولیدات خودروی برقی ایرانی فراهم شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، عباس علی‌آبادی، با قدردانی از همراهی مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و بانک مرکزی به منظور بهره‌مندی بهتر و بیشتر کشور از برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل، تصریح کرد: قوانین مربوط به خودروهای برقی در مجلس وجود دارد و باید با همت نمایندگان مجلس موضوعات جدید پسینی نیز به آن اضافه شود.

گزارش تصویری افتتاح خط تولید انبوه اتوبوس برقی ایران خودرودیزل را اینجا ببینید

وی با بیان اینکه با فاصله گرفتن از قیمت‌گذاری دستوری باید به‌دنبال پیشرفت و توسعه در این حوزه باشیم، خاطرنشان کرد: امروز دیگر نگران گسترش و تثبیت تولید و واردات خودروی برقی نیستیم اما با جدیت دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: مردم عزیز ایران، اقدام برقی‌سازی حمل و نقل به تنهایی امکان‌پذیر نیست اما وقتی دست به دست هم دهیم، در بخش‌های مختلف مجلس، دولت و مردم موفق خواهیم شد.

اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل

وی با تبریک به تمامی مدیران و کارکنان ایران‌خودرو و مردم شریف ایران برای به ثمر نشستن افتتاح خط تولید انبوه اتوبوس برقی به‌عنوان یکی از مهمترین زمینه‌های برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل بیان کرد: جشن شکوفایی، یک نوآوری است که در صنعت و اقتصاد کشور رقم می‌زنیم و تشکر ویژه دارم از کسانی که این موضوع را ادامه می‌هند.

علی‌آبادی همچنین گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از خودروهای برقی و بیان مزیت‌ها و قابلیت‌های استفاده از خودروهای عمومی و شخصی برقی، امر بسیار مهمی است که می‌بایست با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارائه مشوق‌های لازم محقق شود.

کد خبر 144032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha