تولید هم‌زمان خودرو دایون و خودروهای برند VGV امکان پذیر شد (+عکس خط تولید دایون)

صنایع خودروسازی ایلیا، با اعلام به‌روزرسانی‌ها و ارتقاء‌های جدید، از تولید هم‌زمان خودرو دایون و خودروهای برند VGV در این کارخانه خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، یکی از جوانب مهم این به‌روزرسانی‌ها، افزایش ظرفیت تولید کارخانه است. به گفته مدیران این مجموعه، ظرفیت تولید این کارخانه از ۳ دستگاه در یک شیفت به ۱۲ دستگاه در شیفت (روزانه) افزایش یافته است. این اقدام نه‌تنها نشان از توانایی افزایش حجم تولید، بلکه از پیشرفت‌های چشمگیر در فرآیندهای تولیدی ایلیا خبر می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های این به‌روزرسانی، امکان تولید خودروی شاسی مستقل و شاسی پیوسته بصورت همزمان در یک خط به صورت بچ است. این قابلیت به کاهش زمان تولید و افزایش انعطاف‌پذیری در تولید انواع خودروها کمک می‌کند. همچنین، امکان Setup سریع خط مونتاژ از یک محصول به محصول بعدی، راه‌اندازی عملیات پشتیبان با هدف صفر کردن کسری قطعات در هر بچ، عدم انتقال ضایعات قطعات CKD به خط تولید و ساماندهی خط، از دیگر ویژگی‌های این به‌روزرسانی‌ها است. در جهت بهبود توقفات خط تولید و افزایش راندمان تولید، سیستم تغذیه کشش کانبان و استفاده از کشنده برقی ۳ چرخ به جای لیفتراک برای تغذیه خطوط نیز به کار گرفته شده است.

تصاویر خطوط تولید صنایع خودروسازی ایلیا را در گالری ذیل ورق بزنید

با راه‌اندازی سالن روتوش و PDI (Pre-Delivery Inspection)، ایلیا اقدام به تکمیل عملیات تولید در کارخانه کرده و محصولات خود را بی‌عیب و نقص به سازمان فروش ارائه می‌دهد. انبارش بدنه رنگ شده نیز در فضای مسقف ایجاد شده تا از آلودگی و آسیب‌های ناشی از انبارش در فضای باز جلوگیری شود. با افزایش فضای انبار CKD به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع و راه‌اندازی انبار Buffer & PSPO برای پشتیبانی از کسری‌ها و کلیم‌های قطعات، ایلیا به بهبود فرآیندهای لجستیک و تولید می‌پردازد.

در مجموع، به‌روزرسانی‌ها و ارتقاء‌های انجام گرفته در کارخانه صنایع خودروسازی ایلیا نشان‌دهنده تعهد این شرکت به بهبود مستمر و ارتقاء فرآیندهای تولید است. این اقدامات نه‌تنها به افزایش تولید و انعطاف‌پذیری کمک می‌کنند بلکه نحوه مدیریت انبار و بهره‌وری در فرآیندهای تولیدی را نیز به سطح بالاتری ارتقاء می‌بخشند.

خاطرنشان می شود که صنایع خودروسازی ایلیا در حال حاضر خودرو دایون Y۷ را روی خط تولید دارد و به‌ زودی خودروهای برند VGV را به بازار عرضه می کند.

کد خبر 144073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha