هشدار به متقاضیان گواهی نامه رانندگی بین‌المللی!

مدیر روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: تمامی گواهی نامه های رانندگی بین‌المللی صادر شده از سوی شرکت های متفرقه و یا عضو مؤسسات غیرمرتبط، فاقد اعتبار قانونی بوده و تبعات استفاده از آن در خارج از مرزهای ایران، بر عهده دریافت کننده گواهی نامه خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو، امید شریفی، در پی تبلیغات سوء شرکت های غیر مجاز در خصوص صدور گواهی نامه های ۵، ۱۰ و ۲۰ ساله و بروز مشکلات متعدد برای هموطنانمان در خارج از ایران، با بیان این مطلب گفت: در راستای اطلاع رسانی‌های پیشین و بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) به اطلاع متقاضیان دریافت گواهی نامه رانندگی بین‌المللی می رساند، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر اساس قوانین بین المللی و داخلی، تنها مرجع رسمی و قانونی صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی در ایران است.

وی اضافه کرد: به منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکل در کشور مقصد برای گردشگران و مسافران ایرانی، به متقاضیان تأکید می‌شود، تنها به مراکز مجاز صدور گواهی نامه بین‌المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنند.

مدیر روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان اینکه تنها مراجع مجاز صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی در هر کشور، نمایندگان رسمی فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)  هستند، اظهار داشت: متقاضیان دریافت گواهی نامه‌های رانندگی بین‌المللی توجه داشته باشند که بر اساس قانون اصلاح ماده ۲۲ قانون حمل و نقل و عبور کالاهای خارجی از قلمرو جمهوری اسلامی ایران، مصوب ۱۷/۶/۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی و همچنین کنوانسیون‌های بین‌المللی ۱۹۶۸ وین و ۱۹۴۹ ژنو، وظیفه صدور گواهی نامه‌های رانندگی بین‌المللی و سایر اسناد و مدارک بین‌المللی خودرو در ایران، تنها بر عهده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران است.

شریفی در ادامه تصریح کرد: صدور هر نوع گواهی نامه رانندگی بین‌المللی از سوی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد وجاهت قانونی است و گواهی نامه‌های صادر شده از سوی شرکت‌ها و افراد سودجو کلاهبرداری بوده و متأسفانه مشکلات زیادی را برای هموطنانمان در نقاط مختلف جهان به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: متقاضیان برای دریافت گواهی نامه‌های رانندگی بین‌المللی یک و سه ساله می‌توانند با در دست داشتن اصل گواهی نامه رانندگی ایرانی خود و همچنین تصویر گذرنامه و یک قطعه عکس ۴*۳ به دفاتر اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و نمایندگی‌های رسمی آن در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت این مجوز بین‌المللی به صورت غیر حضوری هم به وب سایت رسمی کانون به نشانی WWW.TACI.IR  قسمت صدور اسناد مراجعه کنند و با ثبت درخواست غیر حضوری، گواهی نامه بین المللی رانندگی خود را در سراسر کشور از طریق پست درب منزل و یا محل کار، دریافت کنند.

سخنگوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ارائه خدمات غیر حضوری صدور گواهی نامه بین المللی رانندگی با تحویل چند ساعته را در شهر تهران راه اندازی کرده است و شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به وب سایت رسمی کانون درخواست خود برای بهره مندی از سرویس های طلایی و نقره ای را ثبت کنند.

گواهی نامه بین المللی شهروندان تهرانی که به این روش درخواست خود را ثبت کنند، ظرف چند ساعت توسط سفیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به درب منزل و یا محل کار آنان ارسال خواهد شد. خدمات غیر حضوری گواهی نامه بین المللی رانندگی به منظور فراهم آوردن رفاه حال متقاضیان، پیشگیری از ترددهای غیر ضروری، کمک به کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهری ایجاد و ارائه می شود.

شماره تلفن ۰۹۶۲۹ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و اطلاع رسانی در خصوص مدارک مورد نیاز و اطلاعات دفاتر اصلی و نمایندگان مجاز کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سراسر کشور است.

کد خبر 144235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha