برگزاری دومین دوره رالی بین المللی گردشگری خزر تا خلیج فارس در اردیبهشت ۱۴۰۳

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دومین دوره رالی گردشگری بین المللی خزر تا خلیج فارس را، اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ همزمان با روز ملی خلیج فارس، برگزار می کند.

به گزارش پرشین خودرو، محمدحسین صوفی، با اعلام این خبر اظهار داشت: این رویداد از روز یکم اردیبهشت ماه سال آینده در آستانه فرارسیدن روز ملی خلیج فارس با شرکت هنرمندان و اهالی رسانه و با حضور خودروهای دو دیفرانسیل از ایران و برخی کشورهای اروپایی و آسیایی به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، افزود: شرکت کنندگان در این رویداد بین المللی پیش از آغاز رالی در کلاس آموزشی و جلسه توجیهی نکات فنی و ضروری را فرا می گیرند و پس از گردهمایی در حاشیه دریای خزر در شمال کشورمان این رالی را آغاز و به سمت آب های نیلگون خلیج همیشه فارس حرکت خواهند کرد.

وی درباره مسیر برگزاری رالی که حدود ۵ هزار کیلومتر خواهد بود، اظهار داشت: استان های گیلان، مازندران، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، یزد، کرمان و هرمزگان در مسیر عبور شرکت کنندگان این دوره از رالی تا مقصد نهایی در جزیره قشم خواهد بود و بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، گردشگری و جاذبه های طبیعی شهرها و مناطق مختلف مسیر، در برنامه این رالی تور گردشگری قرار دارد.

صوفی با بیان اینکه راه های کویری، کوهستانی و در برخی نقاط صعب العبور در طراحی نقشه های رالی به عنوان چالش برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب برترین شرکت کنندگان از سوی گروه های داوری رعایت اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، شیوه نقشه خوانی صحیح و مهارت مسیریابی و کسب کمترین امتیاز منفی، خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: گرامیداشت روز ملی خلیج همیشه فارس، تداوم و تثبیت نام خلیج فارس در تاریخ، معرفی جاذبه های بی شمار گردشگری، تاریخی و فرهنگی در کریدور حمل و نقل شمال به جنوب کشور، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن در راستای کاهش تصادفات جاده ای، توسعه فعالیت های اتومبیلرانی در سطح کشور، تبلیغ و تبیین صلح و دوستی میان کشورها و معرفی چهره امن، زیبا و تأثیر گذار ایران با شکوه و همچنین توسعه سفرهای مسئولانه و گردشگری پایدار از مهمترین اهداف برگزاری این رالی گردشگری بین المللی است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی زمان برگزاری اختتامیه این رویداد را روز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ همزمان با روز ملی خلیج فارس اعلام کرد و گفت: این رالی گردشگری به منظور غنای بیشتر، شامل بخش های جنبی از جمله برگزاری جشنواره فیلم و عکس موبایلی، انتخاب برترین سفرنامه و بخش برترین گزارش و تیتر خبری ویژه اهالی رسانه و مطبوعات خواهد بود.

نخستین دوره این رویداد ۸ تا ۱۴ اردیبهشت سال جاری با استقبال گسترده هنرمندان و هموطنان از سراسر کشور برگزار شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir و همچنین وب سایت اختصاصی دبیرخانه دائمی رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس به نشانی اینترنتی www.Khazartakhalijfars.com مراجعه کنند.

کد خبر 144255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha