۵ شرکت تابعه گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ چه کردند؟ / افزایش تولید خودروهای بهمن موتور در سال ۱۴۰۳

گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ با مجموعه شرکت‌های بهمن موتور، بهمن دیزل، سیبا موتور، اتوبوس‌سازی اسنا و ایران‌ دوچرخ پروژه‌های توسعه‌ای خود را پیگیری کرد.

به گزارش پرشین خودرو، گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ به سراسر ایران سفر کرد، مسیر رشد و توسعه خود را ادامه داد و جدیدترین محصولات روز را به بازار ایران معرفی کرد؛ بازدید رهبری از محصولات این گروه را می‌توان از جمله مهمترین رویدادهای سال گذشته این مجموعه دانست.

گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ با مجموعه شرکت‌های بهمن موتور، بهمن دیزل، سیبا موتور، اتوبوس‌سازی اسنا و ایران‌ دوچرخ پروژه‌های توسعه‌ای خود را پیگیری کرد.

مقام معظم رهبری در جریان روند برقی سازی محصولات گروه بهمن قرار گرفتند

مقام معظم رهبری در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل، در جریان آخرین اقدامات گروه بهمن در راستای برقی‌سازی محصولات خود قرار گرفتند. ایشان در بهمن سال ۱۴۰۲ از روند ساخت موتورسیکلت E۱۰ باخبر شدند. این موتورسیکلت برقی ویژه کار ساخته شده است. هدف از طراحی این موتور تامین نیاز پیک‌های موتوری شهری است. این وسیله متناسب با نیازها و ویژگی‌های بومی ایران داخلی‌سازی شده است. این موتور توسط شرکت ایران دوچرخ ساخته شده است و روانه بازار می‌شود. همچنین مدیران گروه بهمن در این دیدار برنامه‌های این گروه در خصوص برقی‌سازی‌ محصولات را برای مقام معظم رهبری تشریح کردند. تامین اتوبوس برقی و تاکسی برقی EQM۵ تنها بخشی از برنامه‌های کوتاه مدت گروه بهمن برای برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی است.

پایان ماموریت علیمرادلو، آغاز دوران محمدی

در روزهای پایانی اسفند، ماموریت سه ساله بیوک علیمرادلو در مقام مدیرعاملی گروه بهمن پایان پذیرفت و او جای خود را به محمد محمدی داد. مدیرعامل جدید گروه بهمن، پیش از این سابقه مدیرعاملی بهمن دیزل و سیبا موتور و عضو هیئت مدیره گروه بهمن را در کارنامه خود داشته است.

کسب رتبه برترین خدمات فروش تجاری و سواری
شرکت‌های بهمن موتور، بهمن دیزل و سیبا موتور موفق به کسب جایگاه‌ برتر خدمات فروش شدند. شرکت بهمن دیزل و بهمن موتور بر مبنای گزارش ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جایگاه نخست و سیبا موتور جایگاه دوم را در حوزه خدمات فروش خودروهای سواری و تجاری کسب کردند.

خط تولید دیگنیتی

گروه بهمن جزو ۶۰ شرکت برتر قرار گرفت

بیست‌وششمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران در سال ۱۴۰۲ با ارزیابی ۳۳ شاخص در شرکت‌ها برگزار شد و هولدینگ گروه بهمن با رتبه ۴۱ در میان صد شرکت برتر سال ۱۴۰۱ ایران قرار گرفت.
براساس آخرین ارزیابی شرکت‌ها از طرف سازمان مدیریت صنعتی، گروه بهمن رتبه ۵۹ را در شاخص فروش به خود اختصاص داد. این شرکت در گروه وسایل نقلیه و قطعات خودرو رتبه چهارم را بدست آورد و بهترین عملکرد فروش را در میان خودروسازان بخش خصوصی داشت. این شرکت با ۲۵ رتبه صعود جزء ۱۰ شرکت با بیشترین صعود فروش در مقایسه با سال قبل خود است.

بهمن موتور XB۱ را معرفی کرد

بهمن موتور در سال ۱۴۰۲ با معرفی خودرو  XB۱ بازار SUV را غافلگیر کرد. XB۱ نسخه جدیدی از محصول محبوب فیدلیتی است که قرار است نیمه اول سال ۱۴۰۳ روانه بازار شود. 

این خودرو با پیشرانه ۱.۶ لیتری و توانایی حداکثر ۱۹۷ اسب بخار قدرت در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه که نیرو را از طریق یک گیربکس ۷ دنده دو کلاچه تر (Wet DCT) به چرخ های جلو منتقل می کند، معرفی شد.

پیش‌بینی می‌شود XB۱ به دلیل بهره‌مندی از آپشن‌های کاربردی بیشمار پیشرفته، بازار را غافلگیر کند.

بهمن موتور در سال ۱۴۰۳ و با توسعه خطوط تولید سعی دارد تا میزان تولیدات خود را افزایش دهد.

خط تولید کامیونت

بهمن دیزل، بهترین کشنده چین را به ایران آورد

بهمن دیزل کشنده بایک X۹ را به بازار ایران معرفی کرد. این خودروی تجاری ۴۴ تن را می‌توان پیشرفته‌ترین کشنده بازار ایران دانست.

بایک X۹ در سال گذشته میلادی به عنوان بهترین خودروی تجاری چین شناخته شد. قدرت این کشنده و

خط تولید کامیون faw

همینطور امکانات رفاهی آن، از نقاط ممتاز طراحی و ساخت این خودروی تجاری است.

شرکت سیبا موتور، سبد محصولات FAW را تنوع بخشید
شرکت سیبا موتور سال ۱۴۰۲ را با تمرکز بر تولید فاو تک محور J۶-۴۶۰ و بسترسازی برای تولید FAW J۷ به پایان رساند. فاو از جمله خودروهای تجاری محبوب بازار حمل و نقل ایران است. سیبا موتور در سال ۱۴۰۲ کشنده تک محور FAW J۶ را به قیمت چهار میلیارد و ۶۷ میلیون تومان به بازار عرضه کرد.

ثبت رکورد تولید توسط بهمن دیزل
بهمن دیزل در سال ۱۴۰۲، ۲۲ هزار و ۵۶۰ دستگاه خودروی تجاری شامل ۱۷ هزار و ۲۲۹ دستگاه انواع وانت، ۳ هزار و ۲۳۰ دستگاه انواع کامیونت، ۱۳۶۷ دستگاه کامیون کشنده، ۳۱۵ دستگاه کامیون و ۴۰۸ دستگاه مینی باس تولید کرد و توانست نسبت به سایر رقبا، بالاترین میزان تولید را به نام خود ثبت کند.

شرکت اسنا، اتوبوس ۱۸ متری و برقی را معرفی کرد
اتوبوس‌سازی اسنا در سال ۱۴۰۲ اتوبوس ۱۸ متری را به سبد خود اضافه کرد البته این شرکت برای ورود اتوبوس‌های برقی به کشور نیز برنامه دارد. اسنا در سال ۱۴۰۲ با شهرداری تهران، اصفهان و تبریز قرارداد منعقد کرد و مطابق برنامه اتوبوس‌های موضوع قرارداد را به این شهرداری‌ها تحویل داد و اتوبوس‌های تولیدی گروه بهمن در نوروز ۱۴۰۳ به شهروندان این شهرها خدمات می دهد.

قهرمانی تیم بسکتبال دختران بهمن
تیم بسکتبال بانوان بهمن در سال ۱۴۰۲ بار دیگر عنوان قهرمانی لیگ برتر بانوان را به نام خود ثبت کرد. تیم بسکتبال گروه بهمن قهرمان لیگ زنان، سابقه نایب قهرمانی غرب آسیا را در کارنامه خود دارد. این تیم در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین نائب قهرمان کشور در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بوده است. تیم بسکتبال بهمن، بیشترین تعداد ملی‌پوش را در میان تیم‌های باشگاهی بسکتبال زنان ایران دارد.

حضور بهمن در سراسر ایران
گروه بهمن در سال ۱۴۰۲ به بیشتر نقاط ایران سفر کرد و محصولات خود را در معرض دید علاقمندان قرار داد؛ از پایتخت کشور و سیستان و بلوچستان تا ارومیه و مشهد تنها بخشی از حضور این گروه در نمایشگاه‌های ایران بوده و این گروه در سال ۱۴۰۲ به ۱۱ استان ایران سفر کرد و بر اساس برخی تخمین‌ها حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از محصولات این شرکت دیدن کردند.

خودروهای وارداتی BMCARS
هونگچی H۵، خودروی برقی EQM۵، T۷۷،NETA U  و E۵ سبد پرتنوع خودروهای وارداتی BMCARS هستند. هونگچی H۵ به عنوان رویلزرویس چینی شناخته می شود که آن را باید در زمره خودروهای لوکس دانست. همچنین خودروی برقی  EQM۵ نیز به عنوان یک خودروی برقی قرار است به بازار ایران معرفی شود؛ این خودرو توانایی پیمایش ۴۳۱ کیلومتر با هربار شارژ را دارد. خودروی NETA U  نیز دیگر محصول تمام برقی می باشد که قرار است توسط این مجموعه وارد کشور شود.

کد خبر 144884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha