کراس اوور VGV در خط تولید خودروسازی ایلیا مونتاژ می شود

کراس اوور VGV U۷۵ plus که اولین بار در نمایشگاه خودرو مشهد ۱۴۰۲ رسما توسط شرکت صنایع خودروسازی ایلیا معرفی شد، در شش ماهه دوم سال جاری وارد بازار خودرو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، براساس گزارش‌های منتشر شده، کراس اوور VGV U۷۵ plus که چند ماه قبل توسط صنایع خودروسازی ایلیا رسما به عنوان یک کراس اوور لوکس معرفی شده بود، در شش ماهه دوم سال جاری وارد بازار خواهد شد.

این خودرو در ابتدا به عنوان یک کراس اوور وارداتی (CBU) معرفی شد، اما شرکت صنایع خودروسازی ایلیا قصد دارد VGV U۷۵ plus را وارد خطوط تولید خود در شهرک صنعتی کاوه کند و به این ترتیب خودرویی که در آینده توسط این خودروساز به فروش می‌رسد، نه محصول وارداتی بلکه محصول مونتاژی خودروسازی ایلیاست.  

این در شرایطی است که خودروسازی ایلیا در سال گذشته نیز توانسته بود نسبت به سال ١٤٠١ رشد چشم‌گیری را در تولید خودرو تجربه کند و به این ترتیب به نظر می‌رسد خودروسازی ایلیا در راستای توسعه سبد محصول، برنامه‌های بلند مدتی دارد.  

از سوی دیگر کراس اوور VGV U۷۵ plus که قرار است توسط این خودروساز در ایران مونتاژ شود، از نظر سطح امکانات ایمنی و رفاهی یک سر و گردن، بالاتر از محصولی است که سابقا به عنوان یک خودروی وارداتی معرفی شده بود.   

همچنین از آنجایی که صنایع خودروسازی ایلیا قرار است یک محصول به‌روز را در خط تولید خود مونتاژ کند، مدتی است پروژه به‌روز رسانی و کالیبراسیون خطوط تولید خود را با استانداردهای سینوتراک (برند مادر VGV) در شهرک صنعتی کاوه، آغاز کرده است.  

نکته جالب توجه دیگر این است که VGV U۷۵ Plus با برند ایلیا و نام جدید در بازار عرضه خواهد شد. 

به این ترتیب، در نیمه دوم سال جاری باید منتطر رقابت کراس اوور VGV U۷۵ plus با کراس اوورهای رده بالای بازار خودرو، همچون فونیکس تیگو ٨ و بخشی از کراس اوورهای وارداتی جدید باشیم. در حال حاضر از قیمت نهایی این محصول خبری منتشر نشده است.

کد خبر 145223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha