به زودی؛ خط تولید اتوبوس‌های بین شهری در اسنا افتتاح می شود / استاندار آذربایجان شرقی در اسنا

امسال برای تولید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین و دو کابین در شرکت اسنا برنامه‌ریزی شده است و خط تولید اتوبوس‌های بین شهری آن نیز به زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت اتوبوس سازی اسنا از مجموعه‌های گروه بهمن است که در زمینه ساخت اتوبوس‌های شهری و بین شهری فعالیت دارد. اسنا نیاز شهرداری‌های ایران را با ساخت اتوبوس‌های ۱۲ متری و ۱۸ متری تامین می‌کند. این شرکت که در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده، یکی از سه کارخانه تولیدکننده اتوبوس در کشور محسوب می‌شود و یکی از ۱۰ کارخانه احیا شده با مشارکت گروه بهمن است که اکنون در وضعیت رو به توسعه قرار دارد.

امسال برای تولید یک‌ هزار دستگاه اتوبوس تک کابین و دو کابین در این کارخانه برنامه‌ریزی شده و خط تولید اتوبوس‌های بین شهری آن نیز به زودی افتتاح می‌شود. اخیرا نیز این شرکت در آخرین نمایشگاه خودرو که در شیراز برگزار شد، از جدیدترین اتوبوس ۹ متری بین شهری و ۱۲ متری برقی رونمایی کرد.

در آخرین اقدامات، شهرداری تبریز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از این شرکت خریداری کرده و شهرداری تهران نیز قرارداد خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس را سال گذشته امضا کرده که بیش از ۱۰۰ دستگاه آن تحویل داده شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در اسنا

به تازگی تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی از این شرکت بازدید کرد که در این بازدید از اتوبوس دو کابین اسنا رونمایی شد.

وی با بیان اینکه توجه دولت مردمی آیت‌الله شهید رییسی بیشتر به امور زیرساختی و زیربنایی معطوف بود، به گونه ای که در این دولت بر تکمیل طرح های نیمه تمام باقی مانده از دولت های قبلی تمرکز شد، گفت: احیای واحدهای تولیدی راکد از دیگر اولویت های دولت مردمی بود و تنها در آذربایجان شرقی بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی احیا شده است.

محمدی از سرگیری فعالیت کارخانه خودروسازی اسنا با مشارکت گروه بهمن را از مصادیق عینی احیای واحدهای صنعتی استان برشمرد و افزود: تولیدات این کارخانه مایه خوشحالی و امیدواری فعالان عرصه صنعت است.

استاندار آذربایجان شرقی در اسنا

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد تولید در کارخانه خودروسازی اسنا داخلی‌سازی شده، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک این رقم به ۱۰۰ درصد برسد.

محمدی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در زمینه قطعه‌سازی جزو قطب‌های کشور است، اضافه کرد: آذربایجان شرقی می‌تواند بخش عمده ای از نیاز کشور در تولید اتوبوس های شهری را برطرف کند که تحقق آن مستلزم تعامل بیشتر خودروسازان استان با واحدهای مادر و قطعه ساز این خطه است.

ناگفته نماند، شرکت اسنا با ایجاد فیلترهای ضدباکتری و ویروس، تحولی دانش بنیان در تهویه هوای اتوبوس‌های شهری داخل کشور ایجاد کرده است. اسنا همچنین با تعبیه نوآوری‌هایی مانند پورت‌های USB شارژ تلفن همراه توانسته است نیاز مسافر مدرن اتوبوس‌های شهری را پاسخ دهد. همچنین طراحی بخاری‌های درجا را می‌توان دیگر نوآوری این شرکت برای محصولی متناسب با اقلیم ایران دانست.

استاندار آذربایجان شرقی در اسنا

کد خبر 145424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha