برخورد جدی پلیس با رانندگان متخلف در ایام نوروز

پرشین خودرو: معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: پلیس از مردم انتظار دارد قانون را رعایت کنند و اغلب رانندگان قانونمند هستند اما با درصد کمی از رانندگان متخلف در ایام نوروز برای حفظ جان آن ها و سرنشینان خودروهایشان بدون اغماض برخورد قانونی می کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، سرهنگ علی اصغر مهری گفت: هدف پلیس جریمه کردن نیست بلکه حفظ سلامت رانندگان و داشتن سفری خوش و ایمن برای خانواده های آن هاست.
وی در ادامه گفت: هموطنان برای سفرهای نوروزی از قبل برنامه ریزی کنند و از سلامت فنی وسائل نقلیه و مدارک خود مطمئن شوند. همچنین در صورتی که دچار مشکل جسمی شده اند مثلا نیاز به عینک دارند نسبت به اصلاح گواهی نامه خود اقدام کنند.
سرهنگ مهری اضافه کرد: در طول سفر، زمان رانندگی از مبدا تا مقصد را جز سفر بدانند تا وقتی به مقصد رسیدند، فکر نکنند که سفر آن ها تازه شروع شده است.

وی تاکید کرد: در جاده انواع وسائل نقلیه تندرو، کندرو و موتورسیکلت در حال تردد هستند و از سوی دیگر همه نوع راننده اعم از حرفه ای و غیر حرفه ای حضور دارند و همه باید قوانین رانندگی را رعایت کرده و با احتیاط رانندگی کنند زیرا در ایام نوروز جاده ها پرتردد هستند.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه شهروندان باید هنگام رانندگی تعارف را کنار بگذارند، گفت: جاده محل مناسبی برای تمرین رانندگی نیست و از اجازه دادن برای رانندگی به اعضای خانواده که مهارت لازم را ندارند؛ خودداری کنند.
وی از رانندگان خواست در حالت خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند و هر زمان احساس کردند، خسته هستند و خوابشان می آید در نقطه مناسب توقف و استراحت کنند، چای و میوه بخورند و بعد به سفر ادامه دهند.
مهری افزود: رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند و در مواقعی که دچار ترافیک هستند از حرکت در شانه راه یا سبقت غیر مجاز پرهیز کنند. همچنین درصورت سفر در مناطق کوهستانی، باک وسیله نقلیه خود را از سوخت پر کنند و وسائل گرمایشی، آذوقه و مواد خوراکی فاسد نشدنی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
وی گفت: از مردم می خواهیم به توصیه های خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راه و راهور و سایر همکاران امدادی و نجات توجه کنند و بدانند ما خدمت گزار مردم هستیم و اگر در راه ها ایستاده ایم برای راحتی و امنیت آن هاست.
مهری اضافه کرد: در ایام نوروز تقریبا همه معابر اعم از معابر درون و برون شهری کشور پرتردد است. براین اساس، برنامه ریزی ها در سطح درون سازمانی و هماهنگی با دستگاه های متولی برون سازمانی از دو ماه گذشته انجام شده است. نقش برنامه ریزان و عوامل پشتیبانی در مدیریت ترافیک مهم است و انتظار می رود مردم قوانین را رعایت کنند. ما به عنوان پلیس هر کاری می توانستیم، انجام دادیم اما در طول سفر این راننده است که باید به مسئولیت هایش توجه کند و بداند که سرنشینان خودرو اعضای خانواده خود هستند و برای حفظ جان آن ها باید احساس مسئولیت بیشتری کند.

کد خبر 111366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha