کد خبر 112051
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
جزئیات تیراندازی پلیس به 2 سارق حرفه ای خودرو

پرشین خودرو: رئیس کلانتری 133 شهر زیبا از دستگیری 2 سارق حرفه ای خودرو طی تعقیب و گریز پیچیده پلیسی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، ظهر روز گذشته طی تماسی با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد سه مرد جوان در خیابان فردوس غرب، قصد سرقت یک دستگاه خودروی پراید پارک شده در این محدوده را دارند.


برپایه این گزارش سریعا ماموران عملیات کلانتری وارد عمل شده که با حضور در محل مشاهده می کنند سه نفر سارق در محدوده آدرس اعلامی، قصد سرقت یک دستگاه خودروی پراید را دارند و با یک دستگاه پراید هاچ بک سبز رنگ برای ارتکاب به این سرقت در محل حضور داشتند.

بلافاصله با رویت این سه سارق، پلاک خودروی هاچ بک سبز رنگ مورد استعلام قرار گرفت که مشخص شد پنج روز پیش این خودرو در محدوده کلانتری 111 هفت چنار به سرقت رفته است.

با اطلاع از این موضوع بلافاصله ماموران وارد عمل شده و دستور ایست برای توقف سارقان صادر کردند که سارقان متواری شده و بعد از یک ربع تعقیب و گریز، خودروی پراید هاچ بک سبز رنگ مذکور از دید گشت کلانتری مخفی شدو به این وسیله سارقان فرار می کنند.

این اقدام سارقان ماموران کلانتری را دلسرد نکرد و آنها در ادامه مشخصات خودروی مذکور را به سایر گشت های پلیسی اعلام می کنند که واحدهای گشت کلانتری 133 برای بار دوم موفق به دیدن خودروی هاچ بک سبز رنگ سرقتی می شوند.

 

خودرو

 


در نهایت مشخص شد سارقان با خودروی پژو پارس قصد فرار از محل را دارند که ماموران گشت وارد عمل شده و با سارقان به تعقیب و گریز می پردازند، سارقان ابتدا از بلوار فردوس غرب وارد اتوبان ستاری می شوند و در لاین شمال به جنوب بزرگراه خلاف جهت اقدام به رانندگی می کنند.

در ادامه این عملیات واحد گشت کلانتری با رعایت قانون به کارگیری سلاح، اقدام به شلیک هفت تیر هوایی و چهار تیر مستقیم به سمت خودروی مسروقه کرده که از چهار تیر دو عدد به خودرو برخورد می کند.

این تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه بالاخره ماموران موفق به توقیف خودروی پژو پارس سرقتی در محدوده یکی از مجتمع های تجاری در بزرگراه ستاری می شوند.

در این عملیات دو نفر از سارقان در همان محل دستگیر و تلاش های پلیسی برای دستگیری نفر متواری نیز ادامه دارد.

سرهنگ عظیم شبی‌پور، رئیس کلانتری 133 شهر زیبا با اعلام اینکه پلیس موفق شده است بدون مجروح کردن سارقان، آنها را دستگیر کند و با این حال طی این تعقیب و گریز با سارقان، آنها باعث تخریب یک دستگاه خودروی نیسان به همراه خودروی گشت کلانتری شدند خاطرنشان کرد:دو متهم بازداشت شده به ترتیب 23 و 32 ساله هستند و بنابر اقرار خودشان از یکی از شهرستان های غربی به این محدوده آمده و اقدام به سرقت خودرو کرده اند که دو مورد از سرقت هایشان تا به این لحظه کشف شده است.

کد خبر 112051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha