حدود 100 نازل در جایگاه‌های سوخت نیاز به تعمیر دارد

پرشین خودرو: احیای کارت سوخت در زمان سوخت‌گیری نیازمند فراهم سازی زیرساخت‌های مربوطه در جایگاه‌ها است که آخرین پیگیری‌ها از این موضوع نشان می دهد تنها حدود ۱۰۰ نازل در جایگاه‌های کوچک در سراسر کشور نیاز به بازبینی داشته و سایر تجهیزات مورد بازبینی و در صورت لزوم تعمیر قرار گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، بازگشت کارت سوخت به روند سوخت گیری برای مدیریت مصرف سوخت از جمله راهکار‌هایی بود که در سال جاری مطرح و زیرساخت‌های ابتدایی آن فراهم شد، به همین خاطر تعویض و نوسازی جایگاه‌ها از سال ۹۴ بر روی ۱۰۲ نازل و حدود ۴۶ جایگاه عرضه سوخت در شهر‌های مختلف به صورت آزمایشی آغاز و همچنان ادامه دارد.

در ادامه این روند در تیر ماه سال جاری از نسل جدید کارت‌خوان‌های سوخت رونمایی شد تا همه نازل‌ها در سراسر کشور به سیستم دریافت سوخت و پرداخت وجه به صورت هم‌زمان مجهز شوند و شهروندان با استفاده از کارت‌های بانکی یا از طریق موبایل، پرداخت‌های خود را انجام دهند و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی متعهد شد تا پایان سال ۹۸ کل کشور را به کارت خوان‌های جدید مجهز کند.

با تمام این اوصاف برخی فعالان حوزه سوخت معتقد اند در صورت الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، بازبینی و تعمیری از نازل‌های سوخت صورت نگرفته که این مسئله اجرای طرح را با تعویق همراه می‌سازد.

بیژن حاج محمدرضا رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در این خصوص گفت: سیستم جایگاه‌ها برای ۱۲ یا ۱۳ سال گذشته هستند که نیاز به قطعات همان دوره را دارند و هم اکنون در بازار موجود نیست و نازل‌های سوخت همانی هستند که از قبل باقی مانده به همین خاطر در بسیاری از جایگاه‌ها باید تعویض تجهیزات صورت گیرد.

 

سوخت

 


موضوع را از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیگیری کردیم که در این راستا، حمیدرضا موسوی خواه مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در خصوص زیرساخت‌های مورد نیاز در استفاده از کارت سوخت گفت: تمام زیرساخت‌های مربوط با استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها آماده هستند و هیچ جایگاهی نیست که بدون کارت سوخت اقدام به عرضه بنزین کند.

وی با اشاره به اینکه گروه مخصوصی به صورت مستمر جایگاه‌های سوخت را مورد سنجش و در صورت لزوم تعمیر می‌کند، افزود: تنها حدود ۱۰۰ نازل در جایگاه‌های کوچک در سراسر کشور داریم که تجهیزاتشان نیاز به بازبینی دارد که بازسازی آن‌ها نیز به تدریج صورت می‌گیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: در کنار تعمیر و بازبینی از تجهیزات فرسوده، تجهیزات جدید نیز در برخی جایگاه‌ها در سراسر کشور نصب شده که از نمونه‌های آن در تهران می‌توان به جایگاه خرازی یا جایگاه انقلاب اشاره کرد.

تحت این شرایط باید امیدوار بود با مراجعه صاحبان خودرو به جایگاه‌های سوخت و با تاکیدهای مکرر برای استفاده از کارت سوخت، رانندگان با قطعی یا خرابی نازل یا کارت خوان جایگاه ها مواجه نباشند.

کد خبر 112173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha