کد خبر 122227
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
تولید گازوئیل یورو 5 در کشور افزایش یافت

پرشین خودرو: با راه اندازی واحد تصفیه گازوئیل در پالایشگاه اصفهان تا پایان امسال، استاندارد گازوئیل تولیدی در این پالایشگاه به یورو ۵ می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو، «مرتضی ابراهیمی» در بازدید مدیر کل امور مالیاتی استان و شهردار اصفهان از واحدهای عملیاتی و پروژه های در دست اجرای این شرکت گفت: هم‌اکنون روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه تولید می‌شود.

وی افزود: این شرکت روزانه ۲۲ میلیون لیتر گازوئیل تولید می‌کند که حدود ۲ میلیون لیتر آن با استاندارد یورو تولید و به واحد اتوبوسرانی اصفهان ارائه می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه اصفهان با بیان اینکه این پالایشگاه در کنار پالایش روزانه حدود ۳۷۰ هزار بشکه نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی، خوراک صنایع پایین دستی همچون شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران را تامین می‌کند، گفت: پالایشگاه اصفهان توجه به محیط زیست را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و پروژه‌های کلان زیست محیطی فراوانی اجرا کرده است یا در حال اجرا دارد.

 

تولید گازوئیل

ابراهیمی تاکید کرد: در حالی که استاندارد فضای سبز برای پالایشگاه‌ها ۲۰ درصد مساحت کل آنها تعیین شده، ۱۱۴.۵ هکتار از ۳۴۰ هکتار وسعت این پالایشگاه را به فضای سبز اختصاص دادیم که این مقدار، ۳۶ درصد فضای پالایشگاه است.

ابراهیمی به تعهدهای این شرکت همسو با مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پالایشگاه اصفهان برای مبارزه با ویروس کرونا، طی برنامه‌ریزی‌های منظم، تاکنون ۹ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا به شهرداری اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمک کرده است.

ارسال بسته‌های بهداشتی (شامل ماسک N۹۵، دستکش لاتکس، ژل ضدعفونی کننده دست، محلول نیم لیتری ضدعفونی کننده و افشانک اسپری) به مراکز بهداشتی و تولید ماده ضدعفونی کننده و توزیع رایگان آن به اداره‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی در سطح استان اصفهان که تا به حال حدود ۱۵۰ هزار لیتر بوده است و همچنان نیز ادامه دارد را از دیگر اقدام‌های این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با اظهار امیدواری به قطع زنجیره سرایت این ویروس با توجه به پروتکل های بهداشتی تاکید کرد: به‌طور حتم با همراهی و همدلی هموطنان از این بحران، عبور خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 122227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha