کد خبر 125552
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
تجهیز اگزوز خودرو با نانو پوشش‌ مقاوم به حرارت

تیم تحقیقاتی یکی از شرکت‌های فناور به دانش ساخت پوشش‌های حاوی نانو ذرات دست یافتند که به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و حرارت قرار است در اگزوز خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پرشین خودرو، شاهین آسان، مجری طرح، تولید نانو رنگ‌های مقاوم به خوردگی را به سفارش بخش صنعتی دانست و گفت: مواد اولیه چنین پوشش‌هایی وارد می‌شد و ما توانستیم این مواد را با قیمت پایین‌تر از نمونه اولیه تولید کنیم.


وی با بیان اینکه این پوشش حاوی نانو مواد است، اظهار کرد: در فرمولاسیون این پوشش از نانو ذرات و پیگمنت‌های نقره بهره بردیم.


آسان، مقاومت حرارتی بالا را از ویژگی‌های این نانو رنگ دانست و خاطر نشان کرد: محصول عرضه شده مقاومت حرارتی تا ۶۵۰ درجه سانتی‌گراد دارد.

 

اگزوز خودرومجری طرح با بیان اینکه در نمونه‌های خارجی از نوع خاصی از رزین استفاده شده است، یادآور شد: این نانو رنگ برای تمامی صنایعی که پوشش‌ها در معرض حرارت بالا هستند، کاربرد دارد.

این محقق با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترکی با صنایع برای تجاری سازی این محصول، افزود: با امضای این تفاهم نامه ،این پوشش‌های مقاوم در بخشی از اگزوز خودرو کاربردی خواهد شد.

این شرکت در سال ۹۸ در حدود ۳۰ تُن رنگ نانو را تولید و به بازار عرضه کرد که این میزان در سال ۹۷ در حدود ۲۰ تُن بوده است.

منبع: ایسنا
 

کد خبر 125552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha