کد خبر 135314
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
 ایلان ماسک باز هم سهام تسلا را فروخت

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا حدود ۹۳۰ میلیون دلار دیگر از سهام خود را فروخت.

به گزارش پرشین خودرو، بایگانی‌های اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه نشان داد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا 930 میلیون دلار از سهام خود را برای انجام تعهدات مربوط به کسر مالیات مرتبط با اعمال اختیارات سهام فروخته است.

ماسک 934091 سهم را پس از اعمال اختیار خرید 2.1 میلیون سهم فروخت. او ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد مابه التفاوت قیمت اعمال و ارزش سهام است.

این دومین بار در یک هفته اخیر است که این میلیاردر از اختیار سهام خود استفاده می‌کند. روز دوشنبه گذشته، او 934 هزار سهم دیگر را به قیمت 1.1 میلیارد دلار پس از اعمال اختیارات برای خرید نزدیک به 2.2 میلیون سهم فروخت.

اسناد مرتبط نشان می‌دهد که این دو فروش سهام از طریق یک طرح معاملاتی تنظیم شدند که به افراد داخلی شرکت اجازه می‌دهد تا معاملات از پیش برنامه ریزی شده را بر اساس یک برنامه انجام دهند.

بایگانی تسلا نشان می‌دهد که تا پایان سال 2020، او اختیار خرید 22.86 میلیون سهم را داشت که در آگوست سال آینده منقضی می‌شود.

در تاریخ 6 نوامبر، ماسک از کاربران توییتر در مورد فروش 10 درصد از سهام خود نظرسنجی کرد و پس از اینکه اکثریت در توییتر با فروش موافقت کردند، قیمت سهام تسلا را پایین آورد.

کد خبر 135314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha