کد خبر 142416
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
رالی تور گردشگری از خزر تا خلیج فارس آغاز شد

رالی تور گردشگری از خزر تا خلیج فارس به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و به مناسبت فرارسیدن روز ملی خلیج فارس آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو، این رالی گردشگری روز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مراسمی با حضور محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر چمخاله و چاف و مسئولان محلی و استانی، با شرکت ۶۰ دستگاه خودرو دودیفرانسیل از سراسر ایران و همراهی جمعی از هنرمندان و بازیگران کشورمان، از ساحل چمخاله در استان گیلان استارت خورد.

شرکت کنندگان در رالی تور گردشگری از خزر تا خلیج فارس، روز گذشته در کارگاه توجیهی و آموزشی با قوانین و مقررات حضور در این رویداد، نحوه صحیح نقشه خوانی و مسریابی و روش های کسب امتیاز آشنا شدند.

حاضران در رالی فوق، پس از طی ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر و عبور از مناطق گردشگری، تاریخی و طبیعی استان های گیلان، قزوین، البرز، قم، اصفهان، فارس و هرمزگان، به جزیره زیبای کیش و سواحل نیلگون خلیج همیشگی فارس، خواهند رسید.

رالی تور گردشگری از خزر تا خلیج فارس آغاز شد

امتیاز شرکت کنندگان توسط داوران مستقر در ایستگاه های کنترل که در شهرهای مختلف برپا شده است، ثبت و برگزیدگان بر اساس کمترین امتیاز منفی کسب شده انتخاب می شوند. روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه جاری در مراسمی که در جزیره کیش برگزار می شود، برترین های این رالی از سوی تیم داوری معرفی و به آنان جوایز، جام قهرمانی و لوح سپاس اهداء خوهد شد.

در این رقابت که رالی سرعت نبوده و شرکت کنندگان موظف به رعایت تمامی قوانین و مقرارات راهنمایی و رانندگی، حفظ سرعت مطمئنه، توجه به علائم و هشدارها، مسیریابی اصولی از روی نقشه، رانندگی ایمن و توجه به حفظ جان شهروندان و مسافران هستند، جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه نیز شرکت دارند.

گرامیداشت روز ملی خلیج همیشه فارس، معرفی جاذبه های بی شمار گردشگری، تاریخی و طبیعی کریدور شمال به جنوب ایران، ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن، توسعه فعالیت های اتومبیلرانی در کشور، توسعه سفرهای مسئولانه از مهمترین اهداف برگزاری این رالی با همکاری مکث موتور، گروه صنعتی بارز و شرکت موتوسل است.

علاقه مندان به شرکت در فعالیت های اتومبیلرانی و آگاهی از برگزاری رویدادها، می توانند به پایگاه اطلاع رسانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به آدرس www.taci.ir مراجعه کنند.

کد خبر 142416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha